iDeal kampaania

Laupäevase Valgamaalase paberväljaande tutvustus

Trükikoda Kroonpress Tartus. Valgamaalane on trükkimisel.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalne

Tänavuse heategevuskontserdi korraldab MTÜ Usun Headusesse Tõrva tüdruku, kohaliku gümnaasiumi 3. klassis õppiva Christella taastusravi toetuseks. Christella lugu loe laupäevasest Valgamaalasest!

Politsei käivitas Otepää gümnaasiumi direktori Aivo Meema suhtes kriminaaluurimise ning mees on saanud ka kahtlustuse. Sellega seonduvalt lahkus ta ka ametist. Millega on uurimine seotud Otepää vallavanema Merlin Müüri andmetel?

Neljapäeva öösel kell 1.29 teatati päästeameti häirekeskusele, et Paju külas põleb hooldekodu hoone, mida kasutatakse patsientide majutamiseks. Mis täpsemalt toimus, selgitab Paju pansionaadi hooldusjuhi Hille Volberg.

Valgas tegutsev Kungla muusikalitrupp toob laupäeval lavale järjekordse muusikali. Valik langes pealkirja «Anastasia» kandva lavateose kasuks omapärasel moel. Lähemalt loe paberlehest!

Postiteenuste vähenev käive on Lüllemäe postkontori tuleviku löögi alla seadnud. Kuigi Karula vallavanema Rain Ruusani pole ametlikku teadet sulgemise kohta jõudnud, on ka tema kuulnud murettekitavaid tõikasid.

Valga Maxima kaupluse Inglipuul ripub ligi 40 keerulistes oludes kasvava lapse kingisoovi, keda saab rõõmustada neile jõulurõõmu kinkides. Sarnased inglipuud on ka kauplusteketi Otepää ja Tõrva poodides, nendel on aga kingisoove vähem.

Aasta tagasi renoveeritud Valga kortermaja elanik väidab, et tema kodu on külm ja niiske. Korteriühistu esimees ja tööde projekteerija majaelaniku väidetega nõus pole.

Enamik meist ei tea, mida tähendab minna päästjana põlevasse hoonesse inimesi välja tooma. Kuigi Põlva päästekomandos olevas suitsusukeldumise konteineris on seda võimalik proovida, jääb simulatsioon reaalsusest väga kaugele. Kuidas Valgamaalase reporter suitsusukeldumisel hakkama sai, uuri lehest!

Valga neiu Alesja Ivanova armastab moeloomist, kangaid ja õmblemist. Ta on neli aastat Koolimoel moedisainerina üles astunud, seekord jõudis ka võiduni.

Krooniline kurgumandlipõletik sunnib opilauale minema. Lehes on juttu, millised on operatsiooniga seotud müüdid ja miks kõrva-, nina- ja kurguarst ise lõikust muudkui edasi lükkas. Operatsioonist taastumisest räägib ka Valgamaalase reporter.

Jaanuari alguses võõrustab Tehvandi suusakompleks IBU Cupi 4. etappi, mis meelitab Otepääle maailma laskesuusaeliidi.Eesti laskesuusatamise föderatsiooni juhatuse esimees Aivar Nigol kinnitas, et tegu on kõrgetasemelise jõuprooviga.

Tagasi üles