Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lapsed said suitsupriiks jäämise eest preemiat

Foto on illustreeriv. FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Tänavuse kooliõpilastele suunatud ennetusprogrammi «Suitsuprii klass» lõpetas ametlikel andmetel suitsupriina kokku 688 klassi ehk 82% kõikidest alustanud klassidest.

Võistluse läbiviija, Tervise Arengu Instituudi projektijuhi Reelika Viitamehe sõnul alustas oktoobris ennetusprogrammiga 842 põhikooli- ja gümnaasiumiklassi 214 koolist kokku 14 167 õpilasega.

«See oli võistluse 11aastase ajaloo suurim osalevate klasside arv ja klasse oli tänavu 80 võrra enam kui eelmisel õppeaastal. Seetõttu oli ka suitsupriilt programmi lõpetanute arv suurem, kuid protsentuaalselt jäi nii sel kui eelmisel õppeaastal edukate klasside protsent 82 juurde,» lausus Viitamees. Kuus kuud vältavas ennetusprogrammis oli kõige enam osalejaid 4. ja 7. klassidest, vastavalt 149 ja 122 klassi.

Kõigi suitsupriilt lõpetanud klasside vahel loosis Tervise Arengu Instituut välja 15 rahalist preemiat suurusega 320 eurot, mida klass saab kasutada matka, ekskursiooni või muu klassiürituse korraldamiseks. Valgamaalt on auhinna saajate hulgas Valga põhikooli 5.a klass.

Soomest alguse saanud ja enam kui 20 Euroopa riigis läbiviidava «Suitsuprii klassi» peamine eesmärk on ennetada või edasi lükata suitsetamise ja suitsuvabade tubakatoodete tarbimise alustamist.

Programmis osalevad klassid otsustavad olla tubakavabad vähemalt kuus kuud ning lisaks suitsetamisele ei tohi tarbida ka muid suitsuvabasid tubakatooteid ega teha vesipiipu. Õpilaste suitsust eemale hoidmiseks ei kasutata siin hirmu tekitamise meetodit, vaid hoopis soovitatavat käitumisviisi ehk tunnustatakse mittesuitsetamist.

Tagasi üles
Back