Toidupank jõuab ka Valga linna

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Foto: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn ning Valgas asuva MTÜ Domus Petri Kogu juhatuse liige Ester Liinak allkirjastasid koostöölepingu, millega loodi Valga Toidupank. Seega on Eestis tänaseks üksteist toidupanka: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Viljandis, Rakveres, Narvas, Jõhvis, Põlvas, Järvamaal ja nüüd ka Valgas, öeldakse toidupanga pressiteates.

Valga Toidupanga vabatahtlik koordinaator Grete Mõttus on optimistlik. «Kuigi Valga on väike, loodan ma, et saame kiirelt hoo sisse,» ütles erinevates MTÜdes aktiivselt tegutsenud naine. «Kõige olulisem on saada koostöö toimima meie kohalike toidukaupu müüvate ettevõtetega – vaid nõnda saame toitu, mida puudust kannatavatele peredele jagada,» lisas ta.

Kuna iga toidupank kogub jagatava kauba kohalikust kaubandusvõrgust ning väiksemates linnades pole üle jäävad kogused kuigi suured, on toidupanga loomine suuremates linnades kindlasti lihtsam. Samas on väiksemate linnade kogukonnad sageli toetavamad ning koos saadakse üle ka raskematest aegadest.

Uue toidupanga teeninduspiirkonnaks on kavandatud esialgu Valga linn, edaspidi ka ülejäänud Valgamaa. Toiduabi loodetakse esialgu jagama hakata umbes 20-30 perele nädalas. Number suureneb sedamööda, kuidas hakkab toimima koostöö kohalike kaupluste ja teiste toitu käitlevate ettevõtetega.

Kuna toidupankadest saavad ennekõike abi allpool toimetulekupiiri elavad väikeste lastega või paljulapselised pered, teeb vastne toidupank tihedat koostööd kohalike sotsiaaltöötajatega, et abivajajad välja selgitada. Sotsiaalkindlustusameti andmetel oli Valgamaal oli 2010. aastal umbes 750 vaesuses elavat peret.

Vastloodud Valga Toidupanga edasine käekäik sõltub nüüd paljuski annetustest, mille eest oleks võimalik tasuda tekkivaid lao-, elektri-, kütuse- ja muid vältimatuid kulusid. «Oleme juba leidnud hulga vabatahtlikke esimeste toidukogumispäevade ajaks – 15. ja 16. juuniks. Samuti saime soodsad ruumid, kus tööle hakata, kuid rahaline abi on hetkel ülioluline,» lisas Domus Petri Kogu töö eestvedaja Ester Liinak.

Valga Toidupanga tööd saab toetada spetsiaalselt sealse toidupanga jaoks kasutusele võetud arveldusarve kaudu: Domus Petri Kogu, a/a 221038889441.

Eesti Toidupanga asutasid 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfond Päikeselill ja Swedbank.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles