Tähelepanu koondub puu- ja köögiviljade söömisele

Puu- ja küügiviljalett

FOTO: Ove Maidla / Postimees / Scanpix

Tervise arengu instituut alustas taas üle-eestilist teavitust «Sööme ära!», mis tuletab inimestele meelde, et tervise toetamiseks on vajalik süüa päevas vähemalt viis portsjonit ehk peotäit puu- ja köögivilju.

Kuigi puu- ja köögiviljade söömine on üks tervisliku toitumise põhialustest, sööb vaid 9% Eesti elanikest soovituslikud viis ja enam portsjonit puu- ja köögivilju päevas. Eelmisel sügisel 15-74aastaste elanike seas läbi viidud küsitlus näitas, et ligi pool ehk 49% inimestest sööb üks-kaks portsjonit puu- ja köögivilju päevas ning 26% ei söö neid igapäevaselt üldse.

Puu- ja köögiviljade vähese söömise üks põhjustest on inimeste endi väitel, et need on kallid. Lisaks on takistused inimeste mugavus, oskuste- ja ajapuudus: paljud ütlevad, et puu- ja köögiviljade toiduks valmistamine võtab liiga kaua aega ning neil napib selleks ideesid.

«Meie eesmärk on teavitusega näidata, et puu- ja köögivilju saab lihtsalt tavapärasele toidule lisada. Loodame ajakirjanduse ja toitumine.ee veebilehe vahendusel anda inimestele selleks hulgaliselt inspiratsiooni,» ütles Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi. Ta lisas, et puu- ja köögiviljade söömiseks pole Eestis soodsamat aega kui varasügis, mil värske kraam on aedades ja põldudel valmis.

Tänavune «Sööme ära!» keskendub nädalate kaupa kolmele viljale: 16.-22. septembrini toimub porgandinädal, sealt edasi õunanädal ja seejärel tuleb sibulanädal.

Teavitust, mis kestab 6. oktoobrini, rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi programmist «Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014».

Tagasi üles