Tartu jooksumaratoni võitis Taivo Püi

Piret Karu
Tartu jooksumaraton 2010.
Tartu jooksumaraton 2010. Foto: Ülle Kübarsepp / Valgamaalane

28. Tartu Jooksumaratoni 23 km võitlusdistantsi võitis Taivo Püi ajaga 1:16:11, mis on ühtlasi ka rajarekord.

Teiseks tuli Keio Kits ajaga 1:17:03 ning kolmandana jõudis finišisse Taavi Tambur (1:17:59). Seitsmekordne Tartu jooksumaratoni võitja Vjatšeslav Košelev jäi sedapuhku neljandaks (1:18:36).

Naiste arvestuses tegi uue rajarekordi Keenia jooksja Irene Chepkirui ajaga 1:23:06. Üldarvestuses oli ta 18. Talle järgnesid Evelin Kärner (1:33:01) ja Sigrid Valdre (1:35:21).

SEB 28. Tartu Jooksumaraton tõi rajale rekordiliselt pea 4000 jooksjat ja kepikõndijat 13 riigist, kes nautisid mõnusat ilma ja tundsid rõõmu liikumisest maastikuradadel. Tartu jooksumaratonile anti 23 km start Otepääl Tehvandi spordikeskuse staadionil ja 10 km lähe finišipaigas Elvas.