Sisukord
Paberleht
Postimees

Imbi Paju: “Ma ei usu, et muutun poliitiliseks zombiks, ka poliitikasse võib suhtuda loovalt”

4 min lugemist
Imbi Paju FOTO: Peeter Langovits / Postimees / Scanpix

Rahvusvaheliselt tuntud kirjanik ja filmitegija Imbi Paju, kes elab vaheldumisi Soomes ja Eestis ning on püüdnud oma loominguga olla sillaehitaja kodumaa ja muu maailma vahel, pürgib europarlamenti erakonna Eestimaa Rohelised kandidaadina.

Tellijale Tellijale

Kummas rollis, kas kirjaniku ja filmitegijana või poliitikuna Euroopa Parlamendis, on teie hinnangul võimalik rohkem maailma muuta?

Ma olen oma raamatute ja filmidega juba maailma muutunud. Soome president Sauli Niinistö andis mulle mu tööde eest läinud aastal Lõvide Rüütelkonna rüütlimärgi, seda pole siiani antud ühelegi kirjanikule, ja veel välismaa naisele. Ma olen esinenud koos Soome endise kaitseministri, presidendikandidaadi ja praeguse ÜRO erieksperdi Elisabeth Rehniga seoses mu dokumentaalfilmide esilinastustega mitmes riigis, ta on ka ise ühes mu dokumentaalfilmis ja on leidnud koos Soome roheliste poliitiku Heidi Hautalaga, et olen oma loominguga olnud Eesti kultuurisaadikuks. Tuntud Venemaa ekspert ja The Economisti ajakirjanik Edward Lucas on kirjutanud, et Imbi Paju raamatud on pehme kaitse Eestile.

10.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto