Lepingu ülesütlemine tekitas küsimuse

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustreeriv
Foto on illustreeriv Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Tööinspektsioonile laekus küsimus, kas tööandja võib talle esitatud töölepingu ülesütlemisavalduse tagasi võtta, kuigi töötaja on sellele juba alla kirjutanud.

«Töölepingu seaduse kohaselt tuleb tööleping üles öelda kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ülesütlemisavaldusega,» selgitas tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. «Avaldus on kättesaamisest arvates kehtiv. Töötaja võib avalduse kättesaamist oma allkirjaga kinnitada, aga avalduse kehtivusele see mõju ei avalda,» lisas Siitam.

Ta selgitas, et töölepingu ülesütlemisavalduse puhul on tegemist tahteavaldusega, mille tagasivõtmist reguleerib tsiviilseadustiku üldosa seadus. Tahteavalduse võib selle teinud lepingupool tagasi võtta juhul, kui tahteavaldusega ühel ajal jõuab saajani tagasivõttev tahteavaldus. Muudel juhtudel pärast tahteavalduse kehtima hakkamist ei ole võimalik tahteavaldust enam tegija poolt tagasi võtta ega tühistada.

«Seega on tööandjal ühepoolselt õigus ülesütlemisavaldus tagasi võtta, kui ta koos sellega esitab tagasivõtva avalduse. Pärast ülesütlemisavalduse töötajale kätteandmist on see kehtiv ja seda on võimalik tagasi võtta vaid poolte kokkuleppel,» selgitas Siitam.

Ettepaneku ülesütlemisavaldus tagasi võtta võib tööandja teha kuni avalduses näidatud töölepingu lõppemise kuupäevani. «Soovitatav on sel juhul vormistada sellesisuline kokkulepe kirjalikult,» lisas Siitam.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles