Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valga kinos algab digiajastu

Valga kultuuri- ja huvialakeskus FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valga kultuurikeskuse kinos algab 31. oktoobrist digiajastu, uus tehnoloogia toob kinno hea kvaliteediga uued 3D-filmid, andis teada Valga linnavalitsuse avalike suhete spetsialist.

Filme näidatakse nüüd kultuurikeskuse mugavas teatrisaalis. Teatrisaali on paigaldatud 3D-tehnoloogiat toetav täiesti uus 4K-pildiresolutsiooni valmidusega Sony digitaalne kinoprojektor. Filme näeb nüüd ka sagedamini ja eri päevadel teatrietenduste- ja kontsertidevabal ajal.

Digitaalse kinoprojektori tarninud ja paigaldanud Eestis Sony tehnoloogiat esindava OÜ Miterassa juhi Raivo Krausi sõnutsi ei jää Valga projektsioonitehnika enam alla maailmatasemele.

«Sarnane 4K-tehnika on Eestis kasutusel vaid vastavatud Viimsi kinos ning nüüd ka ühtse projekti toel Valga ja Võru kinos ning Tartu Elektriteatri art-house kinos,» selgitas Kraus. «Sama tehnikaga harjutavad kätt ka Balti filmimeediakooli tudengid. 4K-tehnoloogia on mingil kujul olemas ka Artise kino ühes saalis Tallinnas, Tartu kinodes aga sellist tehnikat kasutusel veel ei olegi.»

Valga uuenenud kino saab külastada 31. oktoobril, kus kell 16 linastub 3D-koguperefilm «Maagiline Oz» ja kell 19 pingeline seiklusfilm «Labürindijooksja». Pidulik kino avamine on kahe seansi vahelisel ajal kell 18, kus kõik osalejad saavad anda oma hääle uue kino nime valimisel.

Valga linnavalitsus kuulutas välja ka nimekonkursi digiajastule üleminevale kinole. Nimepakkumisi koos põhjendusega oodatakse linnavalitsuse posti- või meiliaadressile 30. oktoobrini. Nimi peaks olema ühesõnaline, eestikeelne ja ainulaadne, mis tähendab, et see ei tohiks olla mõne tuntud asutuse nimi. Uue nime mõte tekkis seoses suurte muudatustega nii Valga kino sisus kui vormis.

Ettepaneku koostööks ja projektis «Kinode digiteerimine Lõuna-Eestis: Võrus, Valgas ja Tartu Elektriteatri art-house kinos» osalemiseks tegi Valga ja Võru linnale Elektriteatri juht Andres Kauts. Projekti rahastas Eesti Kultuurkapital 40 000 euroga, Valga linnavalitsus lisas oma eelarvest 30 000 eurot.

Tagasi üles
Back