Parimad juhid kogunevad muuseumisse

Maanteemuuseumi masinate angaar.

FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Homme, 24. jaanuaril kogunevad Eesti maanteemuuseumisse Varbusel Eestimaa parimad koolibussijuhid. Seal saab teoks konkursi «Märka koolibussijuhti» pidulik lõpuüritus, millega tunnustatakse selle elukutse kõige silmapaistvamaid esindajaid.

«Sellise erilise konkursiga soovisime eelkõige tunnustada neid koolibussijuhte, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud ohutu koolitee tagamisele. Märkame parimaid juhte, kes on enda õlule võtnud vastutuse tagada koolilaste turvaline tee kooli ja koju,» rääkis maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner konkursist.

Maanteemuuseumi ja Õpetajate Lehe korraldatud konkursile laekus 53 ettepanekut 14 maakonnast. Ettepanekuid tegid nii koolijuhid, õpetajad, omavalitsused kui õpilased ise. Neis tõsteti esile enim juhtide professionaalsust ja tähelepanelikkust turvalisuse tagamisel liikluses, aga ka bussijuhi iseloomuomadusi, mis näitavad, et bussijuhi töö on palju rohkemat kui pelgalt roolikeeramine.

«Küll võetakse laste sünnipäevadel bussis laul üles, tänavanurgalt korjatakse peale hilisemad ärkajad, halva ilmaga saavad bussi peale ka külamemmed ning õnnetuse korral antakse kiirelt esmaabi,» loetles Valner.

«Valgamaalt konkursile esitatud parimad koolibussijuhid on Andrus Eensoo, Kalev Kiidma, Raivo Mägi ja Rein Uint,» täpsustas maanteemuuseumi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Liina Kukk.

Ettepanekute seast valis maanteemuuseumi, maanteeameti liiklusohutuse osakonna, Teede Tehnokeskuse ning Õpetajate Lehe töötajaist koosnev žürii välja seitse enim eeskuju väärivat bussijuhti.

Parimateks valiti Osula ja Sõmerpalu põhikooli ning Sõmerpalu lasteaia bussijuht Kalle Kreevald, Mati Sõrmus (Tartu Maarja kool), Margus Laidmets (Oru kool), Igor Raju (Varstu lasteaed Sipelgas, Krabi kool), Sirje Karus (Oru põhikool), Vello Remmel (Surju põhikool) ning Aivar Saarpere (Käru põhikool).

Eeloleval laupäeval ongi maanteemuuseumis konkursi lõpuüritus, kus tänatakse kõiki koolibussijuhte ning pärjatakse parimaid. Kõik juhid on kohale palutud koos peredega. Lisaks toetab muuseumi koostööpartner Teede Tehnokeskus omakorda seitsme bussitäie laste tulekut maanteemuuseumisse, tasudes nende transpordikulud. «Loodame siis meie hinnatumaid koolibussjuhte taas Varbusel näha,» lisas Valner.

Tagasi üles