Nohikud jagasid tarkusi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Valga gümnaasiumiIT-laborid.

FOTO: Pille Olesk

Esmaspäev oli Valga gümnaasiumis 10.–11. klasside õppuritele tavapärasest erinev. Külla tuli projekti Geeks on Wheels (Nohikud Ratastel) IT-buss 12 tudengiga.

Valga gümnaasiumiIT-laborid.

FOTO: Pille Olesk

Valga gümnaasiumiIT-laborid.

FOTO: Pille Olesk

Valga gümnaasiumiIT-laborid.

FOTO: Pille Olesk

Valga gümnaasiumi arendusjuhi Pille Oleski sõnul olid sel päeval koolis avatud eri IT-laborid. Tarkvaralaboris said noored aimu, kuidas eri programme koolitöös paremini kasutada. Jagati kasulikke nippe.

Riistvaralaboris võeti arvuti lahti ja prooviti aru saada, millest see imevidin, mida kõik kasutavad, ikkagi koosneb.

Programmeerimise labor püüdis kummutada müüti, et programmeerimine on raske. Noortele näidati, et programmeerimine on huvitav ning nõuab loogilist mõtlemist.

Tudengitel oli kaasas ka demolaud uute tehvikavidinatega: sülearvutid, tahvelarvutid ja telefonid.

Terve päev kostus Oleski sõnul kooli saalist mürtsuv muusika. "Aulas asus X-boxi töötuba, õpilased said keset päeva tantsida, toimus ka võistlus.« Parimad ja vastupidavamad said auhindu.

Päeva lõpuks oli õpituba õpetajatele. Neile tutvustati, kuidas saab õppetööd aktiviseerida Skype`i uusi võimalusi kasutades.

Päeva lõpuks oli õpituba õpetajatele. Neile tutvustati, kuidas saab õppetööd aktiviseerida Skype`i uusi võimalusi kasutades. Kohal oli ka paarkümmend IT-huvilist naaberpõhikooli 9. klassist.

Tagasi üles