Sisukord
Paberleht
Postimees

Kool võõrustab külalisi kolmest riigist

2 min lugemist
Festival toob nädalavahetuseks Tõrva koolinoori Lätist, Leedust ja Venemaalt. Pildil 2011. aastal festivalil osalenud noored Venemaalt Gdovist. FOTO: arhiiv

Nädalavahetusel saab Tõrva gümnaasiumist taas nelja riigi koolinoorte kohtumispaik. Kool võõrustab eakaaslasi Läti Priekule keskkoolist, Leedu Salantai gümnaasiumist ja Venemaa Gdovi keskkoolist.

Tellijale Tellijale

«See on pikk traditsioon, alguse saanud 1966. aastast, ja siitsamast – meie koolist,» kõneles üks festivali korraldajatest, gümnaasiumi vene keele õpetaja Talvi Must. «Õpetaja Agnessa Lihten pidas, nagu sel ajal kombeks, koos õpilastega endiste liiduvabariikide koolidega kirjavahetust. Pärast aastast kirjavahetust otsustasid viie vabariigi õpilased kohtuda ja mais 1966 saidki delegatsioonid esimest korda Tõrvas kokku.»

«Nii see traditsioon algas. Mõni üksik kord on kokkusaamine ka ära jäänud. Sajandivahetuse paiku kadus meie seltskonnast Valgevene kool ning traditsioon jätkus nelja riigiga,» andis ta õpetaja Must ülevaate. «Meie ajaarvamise kohaselt on see nüüd 49. aasta.» Külalisi on Musta sõnul oodata 107 – igast riigist kolmkümmend last koos õpetajate ja bussijuhtidega.

08.07.2020 12.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto