Sisukord
Paberleht
Postimees

Kauplused annetavad aegunud toidukaupa

3 min lugemist
Alati on kusagil üle, teisal jälle puudu. Toidupanga kogumiskampaaniad kauplustes on tänu headele inimestele olnud edukad. Kui nüüd saaks lihtsa talupojatarkuse järgi ära muuta takistavad direktiivid, mis piiravad aegunud toidu annetamist, oleks ka raiskamist vähem. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Nii mõnigi kauplus, mis varem seisma jäänud söögikraami prügikasti lennutas, annetab selle nüüd toidupangale, kust see abivajajateni jõuab. Samas ei luba seadus päris iga kaubaga nii toimida.

Tellijale Tellijale

Valga toidupanga koordinaator Teresa Sale annab teada, et toidupanga esindajad, sealhulgas ka tema ise, kohtuvad tuleval teisipäeval Riigikogu liikmetega, kutsutud on ka veterinaar- ja toiduameti peadirektor.

«Läheme Riigikogusse muudatusettepanekutega, mis muu hulgas aitavad suurendada ka ettevõtja huvi toidu annetamise vastu. Paneme päris konkreetselt oma nägemuse ja kogemused lauda. Meile on see ka inimväärikuse küsimus. Praegu konkureerib toidupank loomade ja prügifirmadega tegelikult kõlbliku toidu pärast – kes enne jõuab. See on täiesti amoraalne,» on tegus naine nördinud.

22.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto