Sisukord
Paberleht
Postimees

Arvamus: Haldusreform käib juba täie hooga

3 min lugemist
Sulev Valner FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja / Scanpix

Kui poliitikud alles valmistuvad Riigikogus tulevase haldusreformi seaduse üksikasjade üle vaidlema, on valdade ühinemiskõnelused ammu alanud. Mitte ühes, kahes või kolmes kohas – rahandusministeeriumi andmetel olid kohalikud volikogud veebruari lõpu seisuga teinud naabritele juba vähemalt 59 ametlikku ettepanekut ühinemisläbirääkimiste alustamiseks.

Tellijale Tellijale

Kokku hõlmavad need ettepanekud enam kui kolm neljandikku kõigist Eesti valdadest ja linnadest, kaasa arvatud Tartu ja Pärnu linn. Kõigist neist läbirääkimistest ei pruugi muidugi lõpuks asja saada, aga valmisolek alustada on igatahes suur. See näitab, et olukord muutuseks on päris küps, mis pole ka ime, arvestades, kui kaua on avalikkuses haldusreformi vajalikkusest juttu olnud.

Siinkohal võib tsiteerida riigikontrolli kirjalikku arvamust haldusreformi seaduse kooskõlastusringilt: «Riigikontrolli arvates ei ole küsimust, kas Eestis tuleks moodustada senisest võimekamad, oma ülesannetega hästi hakkamasaavad omavalitsused, mille suurus arvestaks inimeste praeguse mobiilsuse juures võimalust kaasa rääkida omavalitsuse peamiste teenuste kujundamisel ja püüaks tasakaalustada kõigi kohalike omavalitsuste konkurentsivõimet.

05.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto