Valgamaa veokijuht hukkus õnnetuses

Veok. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Saksamaal Cloppenburgi lähedal hukkus eile, 4. mail eestlasest veokijuht, kelle sõiduk põrkas kokku betooniautoga. Surma sai ka betooniauto juht.

Välisministeeriumi pressinõunik Sandra Kamilova kinnitas Postimehele eile, et Saksamaal hukkus liiklusõnnetuses Eesti kodanik, kuid muud infot välisministeeriumil veel pole. Valgamaalasele teadaolevalt oli tegu Valgamaalt pärit mehega.

Postimehe andmetel purunes eestlase veokil esirehv, misjärel kaldus sõiduk vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku teise veokiga. Eestlane viidi sündmuskohast helikopteriga haiglasse, kuid ta elu päästa ei õnnestunud.

Nordwest-Zeitungi (NWZ) võrguväljaanne kirjutab, et õnnetus juhtus Loode-Saksamaal Löningeni ja Lastrupi vahelisel sirgel maanteelõigul kella 11.21 ajal. Laupkokkupõrke tagajärjel hukkusid nii Eestist veokit juhtinud 47aastane mees kui ka Löningenist pärit betooniveoki roolis olnud 40aastane mees. NWZ andmeil põhjustas õnnetuse Eesti auto, mis kaldus vastassuunavööndisse.

«Eesti veokijuht suudeti küll autost kätte saada, et ta haiglasse viia. Paraku suri ta samuti,» rääkis Cloppenburg/Vechta politseiinspektsiooni pressiesindaja Maren Fokken NWZ-le. «Loomulikult alustasime juurdlusega. Mõlema auto sõidumeerikute digikaardid lähevad analüüsi ja on võimalik, et need juhatavad meid juhtunu põhjusteni. Iseenesest mõistetavalt on ka tunnistajate ütlused juhtumi lahendamisel väga olulised.»

Nii Eesti tenthaagisega autorong kui betooniveok paiskusid kokkupõrke tagajärjel teelt välja. Õnnetuse tagajärjel oli tee mitu tundi liiklusele suletud.

Tagasi üles