Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Uuring: enamik inimesi ei poolda loomatsirkusi ja karusloomafarme

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tsirkus. Foto on illustreeriv. | FOTO: Internet

Metsaloomade tsirkuses kasutamist ei poolda 75 protsenti inimestest ja 69 protseniti ei poolda karusloomade kasvatamist ning hukkamist farmides, selgus MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus tellitud Kantar Emori värskest uuringust.

Küsitluse kohaselt ei poolda 82 protsenti naistest ja 67 protsenti meestest metsloomade kasutamist tsirkuses, teatas Loomus   81 protsenti naistest ja 55 protsenti meestest ei poolda loomade kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil.

Võrdselt 69 protsenti eestlastest ja venelastest ei poolda loomade kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil. Metsloomade kasutamist tsirkuses ei poolda 83 protsenti eestlastest ja 58 protsenti venelastest.

"Eesti elanike toetus loomade ekspluateerimise lõpetamisele tsirkustes ja karusloomafarmides kasvab iga aastaga," ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. "Võrreldes paari aasta taguse uuringuga on karusloomafarme mittepooldavate inimeste arv kasvanud 11 protsendi võrra. 2014. aasta märtsis oli 43 protsenti inimestest seda meelt, et metsloomi ei peaks tsirkuseetendustes kasutama. Seega on vähem kui kolme aastaga selliste inimeste arv kasvanud lausa 32 protsenti."

Kantar Emori poolt detsembri lõpus läbi viidud üleriigilises omnibuss uuringus osales 854 inimest vanuses 15-74 eluaastat.

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks

bns

Tagasi üles