Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pärimuspeo pruutpaar on valitud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ühtlaselt tugeva tasemega paaridest osutusid Eesti Pulma valituks Nele Ruul ja Janno Harak. | FOTO: Erakogu

Valgas 20. augustil toimuva suurürituse Eesti Pulm pruutpaar on valitud. Avalikku pulma, mis tugineb 19. sajandi Eesti pulmatraditsioonidele, kandideeris kokku 17 paari.

Pruutpaariks oli võimalik kandideerida Valga muuseumi kodulehel nädala jooksul. «Meil on hea meel, et registreerijaid oli üle Eesti. See näitab, et noored soovivad abielluda vanade pulmatraditsioonide kohaselt,» rääkis muuseumi programmijuht Marju Rebane

«Samas aga ei olnud valiku tegemine lihtne ja kaasa aitas 15-liikmeline meeskond. Teise vooru pääsenud kaheksal paaril tuli osaleda vestlusel. Kolmandas voorus sai kolme viimase paari ülesandeks kirjutada kosjakirjeldus 19. sajandi näitel,» lisas Rebane.

Ühtlaselt tugeva tasemega paaridest osutusid Eesti Pulma valituks Nele Ruul ja Janno Harak.

Endi tutvustuseks rääkis Nele: «Meid seob peale suure armastuse ka huvi looduse ja maalähedase elustiili vastu. Oleme maausku ja meid paeluvad vanade eestlaste tarkused ja kombed. Otsime võimalust minna koos maale elama, et ajada ka oma juured maasse. Praegu toimetame minu kadunud vanaisa talukohas Emajõe ääres Palupõhjas. Valga muuseumi üritus Eesti Pulm on kirjelduste põhjal täpselt see, mida meie soovime, oleme väga elevil.»

Valgamaa pärimuskultuuri pidu Eesti Pulm on 20. augustil, kuid ettevalmistused juba käivad. Kosjad plaanitakse läbi viia mais, noorkuu ajal.

Tagasi üles