Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kriisiõppus mõjutab ka liiklust

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Punase Risti vabatahtlike panuseta ei möödu ükski suurem päästeõppus. | FOTO: Valgamaalane

Päästeamet korraldab täna Otepääl ohutusinfopäeva ja kriisiõppuse «Tehvandi 2017».

Õppusel mängitakse läbi liinibussi ja ohtlikke aineid vedava veoki liiklusõnnetus ning Tehvandi staadionil samaaegselt toimuv rahvusvaheline suurvõistlus, kus leitud kahtlasest kotist tingitud ohu kõrvaldamiseks sekkuvad demineerijad, teatas päästeamet.

«Õppuse rõhk on operatiivteenistuste ja Otepää vallavalitsuse koostöö harjutamisel inimeste massievakuatsiooni korraldamiseks,» selgitas õppuse peakorraldaja, Valgamaa päästepiirkonnajuhataja Alar Roop.

Õppusel saavad elanikud osaleda suurüritusel juhtuval õnnetusel ohtu jäävate inimeste rollis, keda evakueeritakse. Evakuatsiooni imiteerimiseks suhtlevad politseinikud ka ümberkaudsete elanikega kodude ukselt uksele käies, et «ohualasse» jäävate inimeste hulga kohta infot koguda.

Tegevused toimuvad Tehvandi staadioni parkimisalal ja tagumises staadioniosas, millega külgneb Valga maantee. Otepää–Nüpli–Sihva maanteel (km 0-0.65)  ja Tatra–Otepää–Sangaste maanteel (km 26,5-27,6) on seoses õppusega «Tehvandi 2017» kehtestatud kiiruspiirang. Liiklejatel palutakse olla ülimalt tähelepanelik, sest teel võivad liikuda evakueeritavate rollis inimesed ja kooliõpilased.

Infopäev algab kell 10, kui operatiivteenistuste ennetustöötajad annavad tule-, vee-, pommi- ja liiklusohutuse alaseid nõuandeid ning õpetavad esmaabivõtteid.

Orienteeruvalt kell 13.00 algab kriisiõppus, mis lõpeb kell 16.30. Õppusele kaasatakse politsei- ja piirivalveameti helikopter ning kõigile pakutakse sõdurisuppi.

Üritus korraldatakse koostöös politsei- ja piirivalveameti, Tartu Kiirabi, SA Tehvandi Spordikeskuse, Otepää vallavalitsuse, Eesti Punase Risti Valgamaa seltsi, häirekeskuse, maanteeameti, Kaitseliidu Valgamaa maleva, keskkonnainspektsiooni, turvafirmade G4S, USS, Meeskond ning suusaliidu, laskesuusaföderatsiooni, Valga haigla ja klubiga Tartu Maraton.

Tagasi üles