Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Valgamaa jäi talguliste hulgalt keskmiste sekka

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
"Teeme ära!" talgupäev Valgamaal | FOTO: Tiit Loim/Valgamaalane

Talgujuhtide täpsustatud andmetel osales tänavusel «Teeme ära» talgupäeval vähemalt 52 650 talgulist, mis moodustab Eesti elanikkonnast neli protsenti.

Maakondade arvestuses korraldati enim talguid Harjumaal ja Tallinnas, kus osales 475 talgul kokku 15 947 inimest. Elanike arvu järgi võttis kõige rohkem inimesi talgutest osa Saaremaal, kus osales 211 talgul 4172 inimest ehk 12,5% maakonna elanikest. Järgnesid Läänemaa 11,1 ja Hiiumaa 9 protsendiga maakonna elanikest.

«Teeme ära» talgupäeva eestvedaja, Eestimaa looduse fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul püstitas tänavune talgupäev rekordi nii talgute kui ka osalejate arvu osas.

«Tänavuse talgupäeva kokkuvõtteks võime rõõmuga tõdeda, et koostegemise soov ei ole eestimaalaste seas vähenemas, vaid otse vastupidi – talgukevad toob päikese välja ja innustab kodukandi heaks panustama kümneid tuhandeid inimesi,» rääkis Tüür. Ta lisas, et soovib talgupäeva meeskonna nimel veel kord tänada ja tunnustada kõiki osalenud talgulisi.

Talgupäev on kujunenud Tüüri sõnul iga-aastaseks suurimaks vabatahtliku panustamise algatuseks Eestis, sest see puudutab inimestes peidus olevaid sügavamaid väärtusi, mis argirutiinis jäävad sageli tähelepanuta.

«Kogu talgupäeva ettevalmistus on omamoodi müsteerium ja õnnestumise üks põhjuseid seisneb kindlasti selles, et korraldus ei käi ülevalt alla, vaid initsiatiiv lähtub rohujuure tasandilt – igast inimesest ja igast kogukonnast endast,» selgitas Tüür.

«Talgupäeva õnnestumises on aga määrav roll eelkõige igas Eestimaa nurgas tegutsevatel talgujuhtidel kui aktiivsetel kodanikel, kes talguid eest veavad ja teisi kaasa kutsuvad. Inimeste hea tahe ning vabatahtlik panustamine, mida me kõik talgupäeval enam kui 2000 talgupaigas oma silmaga näeme, on mägesid liigutavalt võimas. Talgupäev aitab inimestes üles leida ja esile tõsta sügavamaid väärtuseid, mille mõju ja tähendust Eestile mõistame tõeliselt ehk alles aastate pärast.»

Talgupäeval osales Valgamaal 5,6% elanikkonnast. Saaremaal oli neid 12,5% Läänemaal 11,1%, Hiiumaal 9%, Võrumaal 8,8%, Järvamaal 7,3%, Raplamaal 6,8%, Jõgevamaal 6%, , Pärnumaal 4,8%, Lääne-Virumaal 4,6%, Põlvamaal 4%, Viljandimaal 3,9%. Väiksemad osalusprotsendid olid suuremate linnadega maakondades: Tartumaal 2,9%, Ida-Virumaal 2,8% ning Harjumaal 2,7%.

Tagasi üles