Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pildid: Otepää kesklinn oli käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päralt

Lisatud pilte kell 13.00

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Otepää Lipuväljakul on alates pühapäeva hommikutundidest käimas juba traditsiooniks  saanud Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev, mis kannab seekord alapealkirja «Igal kohal oma lugu».

Käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päeval saab kuulata nii kohalikke esinejaid kui ka külalisi kaugemalt ning tegutsevad joonistamise, maalimise ja järjehoidjate valmistamise õpitoad kunstnik Reet Ohna juhendamisel. Vaatamata hetkelisele tugevale vihmahoole on ilm Otepääl ilus, keskpäeval säras päike ja laadaliste rõõmuks esinevad rahvamuusika- ja tantsukollektiivid.

Noortekeskuses on avatud sepp Mart Salumaa isikunäitus «Teras ja valgus» ning suvise maalikursuse tööde näitus «Minu Otepää». Samuti saab osta käsitöötooteid, toiduaineid, istikuid ja palju muud põnevat.

Kultuuriprogrammi on sujuvalt põimitud õnneloos. Programm on traditsiooniliselt rikkalik. Selle juhatas sisse Pühajärve puhkpilliorkester, varsti pärast seda tuli ettekandmisele Otepääle pühendatud rahvaluulepõimik «Igal kohal oma lugu». Esinesid ansambel Laulurõõm ja tantsurühm Tantsurõõm, kandlel mängis Varju Teder, lõõtspillil Helle Kuldmaa, lugudega rõõmustas laadalisi ka pereorkester Pillipuu ning Tõrva rahvamusukute ansambel Jauram.

Silmailu pakuvad veel naisrahvatantsurühma Vesiroos, segarahvatantsurühma Nuustaku ning külalistena Nõo Vana Tantsu Klubi tantsijad.

21. Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päeva korraldab naisselts koostöös kultuurikeskusega, toetab Otepää vallavalitsus ning Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.

Tagasi üles