Mitme­võistlejad võtsid Tartus mõõtu

Nädalavahetusel Tartus Tamme staadionil aset leidnud Eesti meistrivõistlustel mitmevõistluses riputati hõbemedal kaela ka Valgamaa noormehele.

Reedest pühapäevani kestnud jõuproovil selgusid parimad kuues vanusegrupis. Valgamaa sportlastest tegi korraliku võistluse Puka noormees Karel Tilga. Juuli lõpus Itaalias Grossetos korraldatud Euroopa U20 meistrivõistlustel 8002 punktiga pronksi võitnud Tilga otsustas seekord võistluse kaasa teha meeste arvestuses.

Pärast esimest võistluspäeva hoidis Karel Tilga küll veel liidrikohta, kuid teisel päeval oli paremas hoos Taavi Tšerjavski, kes Tilgast möödus ning 7561 punktiga meistritiitli võitis. Tilga sai kokku 7489 punkti ning lõpetas võistluse teisel kohal. Kolmandale kohale tuli 6142 punkti kogunud Henri Loose.