Hargla külaplatsil saab nüüd tantsupidu pidada

FOTO: Monika Rogenbaum

Hargla külaplats

Laste ja noorte kultuuriaasta puhul rajati Harglasse kevadel noortekeskuse vahetus lähedusse eelkõige noortele mõeldes treeninguala. Suve jooksul on kultuurimaja juures asuvat külaplatsi agarasti edasi arendatud. Rajatud on kahesaja ruutmeetri suurune ümmarguse kujuga ilmastikukindel tantsuplats, mille ümber paigutatud lillekastid.

«Platsil on nüüd elektriühendus ja valgustus, mis võimaldab seal ka pimedal ajal üritusi läbi viia. Enam ei ole vaja tekitada lõpmatute pikendusjuhtmetega ebaturvalisi lahendusi,» selgitas endine Taheva vallavanem Monika Rogenbaum.

Publikule on valminud 20 uut pinki, peale selle on soetatud vastupidavad ja kergesti paigaldatavad telgid.

FOTO: Monika Rogenbaum

Ostetud telgid on leidnud juba rakendust külapäeval

Rogenbaumi sõnul ei olnud võimalik ehitada kõlakoda, kuna vanas kõrtsihoones tegutsev kultuurimaja on kaitsealune mälestis ning muinsuskaitsjate hinnangul oleks laululava piiranud vaadet kõrtsihoonele. «Tantsuplatski on kompromissi tulemus. Kõige rohkem tunnevad sellest rõõmu piirkonna tantsijad, kes ei pea enam muret tundma ebatasase pinnase pärast.»

FOTO: Monika Rogenbaum

Hargla külaplats

Nii treeninguala kui ka tantsuplatsi rajamiseks, pinkide valmistamiseks ja telkide ostuks saadi toetust Leaderi programmist. Omaosalus kaeti vallarahaga.

Treeninguseadmeteks ja paigaldustöödeks koos projekteerimisega kulus 9357 eurot, millest 7000 eurot oli toetus.

Tantsuplatsi ehituseks, pinkide valmistamiseks ja telkide soetamiseks kulus 22 995 eurot, millele lisandus vallavalitsuse panusena ligi 5500 eurot.

Järgmisel aastal tööd külaplatsil külaplatsi jätkuvad. Nimelt rajatakse sinna puhkekoht, mis seotud vanal raudteetammil kulgeva matkarajaga. «Matkajatele mõeldes seatakse üles katusega piknikulaud, infotahvel, prügikast, kaetud lõkkekoht, küttepuude varjualune ja kuivkäimla. Puhkekoha elemendid kaunistatakse Hargla rahvariide triibumustriga,» rääkis Rogenbaum.

Puhkekoht peab lepingu järgi saama valmis järgmise aasta mai lõpuks.

Tagasi üles