Päästjad said kaks väljakutset seoses toidu kõrbemisega
Täiendatud kolmapäeval!

Võru Kreutzwaldi tänavale kutsuti täna päästjad seoses toidu kõrbemisega.

FOTO: Tomi Saluveer

Päästekeskus manitseb inimesi pühade ajal olema ettevaatlik toidu valmistamisel, laupäeva öösel ja varahommikul saadi kaks väljakutset seoses toidu kõrbemisega

Päästjad käisid kella ühe ajal öösel Mikitamäe külas ja varahommikul kell 05.23 saadi väljakutse Võru linnas Kreutzwaldi tänav 56b.

Päästjad kutsuti välja Mikitamäe külla Soelaane tänavale.

FOTO: Arved Breidaks

Neist kahest väljakutsest tõsisem oli esimene. 23. detsembril kella 00.52 ajal teatati, et Setomaa vallas Mikitamäe külas on kortermaja korteris suits. Suitsust andis teada ülemise korruse elanik, kelle suitsuandur alumisest korterist pärit suitsust tööle oli hakanud.

Päästjad leidsid suitsu täis korterist kõrbeva toidu ja magava mehe. Oht kõrvaldati ja ruumid tuulutati. Ohus olnud korterist leiti suitsuandur teisest toast kapi pealt. Päästjad juhtisid tähelepanu, et kasu on ainult lakke kinnitatud ja täis patareidega seadmest. Soovitatav on andur kinnitada tubasid ühendava koridori lakke ning võimalusel ka magamistuppa.

„Manitseme pühade ajal toiduvalmistamisel ettevaatlik olema, et pliidi lähedal ei oleks näiteks rätikuid või pajalappe ja et inimesed ei jätaks magama minnes potte-panne tulele,“ rääkis Lõuna päästekeskuse pressiesindaja Marek Kiik. „Pühade ajal on selliseid väljakutseid rohkem, pahatihti on need seotud ka alkoholiga.“

Tagasi üles