Sisukord
Paberleht
Postimees

Keskealine mees hakkas juhuse tahtel medõeks

4 min lugemist
Valgamaa kutseõppekeskuse õpetaja, medõde Sulev Rinken, kellel endal pikaajalised kogemused kiirabitöös, õpetab sellest sügisest koolis tegevusjuhendajaid, hooldajaid ja lapsehoidjaid. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Sügisest töötab Valgamaa kutseõppekeskuses õpetajana meditsiiniõe kutsega Sulev Rinken. Et oskusi mitte rooste lasta, on ta nädalavahetustel tegev Tartu kiirabis Otepääl.

Tellijale Tellijale

«Juhtusin Janega (juhtivõpetaja Jane Talvik – toim) olema ühel esmaabikoolitajate kursusel, kus ta mulle rääkis, et Valgamaa kutseõppekeskusel on plaan tervishoiuvaldkonda laiendada ja vaja on õpetajat. Küsis, kas ma ei tahaks tulla. Kuna kiirabis töötamine oli juba veidi ära tüüdanud, mõtlesin, et teen proovi. Olengi sügisest siin õpetaja,» rääkis Rinken.

Rinken õpetab esmaabi andmist ning jagab teadmisi ka haiguste ja nende ravi vallast. Tema õpilased on töökohapõhises õppes olevad täiskasvanud. Nende seas on tegevusjuhendajaid, lapsehoidjaid ja sotsiaalhooldajaid, kes kõik motiveeritud ja tublid õppurid.

03.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto