EV100 juubelitordi konkursi võitis muraka-kodujuustu tort

EV100 juubelitort.

FOTO: ev100.ee

Eesti Vabariik 100 juubelitordi konkursi võidutöö on Marju Männiku muraka-kodujuustu tort musta leiva ja köömnenapsuga.

Eesti juubelitort, mis jõuab presidendi vastuvõtule ja kõigi Eesti inimeste pidulauale, selgus rahvahääletusel 31. detsembri eriprogrammis „Sajaga juubeliaastasse“.

„Olen väga rõõmus!“ hüüatas juubelitordi autor Marju Männik. „See, kui rahvas hindab sinu loomingut nii kõrgelt, on parim tunnustus.“

„Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tordi valimine oli väga põnev protsess, seda veel eriti, kuna esmakordselt jõuab presidendi vastuvõtu lauale rahva loodud ja valitud tort,“ sõnas presidendi peakokk ja konkursi žürii esimees Taigo Lepik.

„Nüüd, kui võidutort on selgunud, asume kibekiirelt viimaste ettevalmistuste juurde, et kõigi ühine peolaud saaks juubeli vääriline,“ lisas Lepik.

Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo sõnul kujunes juubeliks korraldatud konkurss oodatumast suuremaks ja oli kindlasti kõigile osapooltele eriline. „Kõik kolm finalisti olid võidu väärilised, aga Marju töö oli ka minu isiklik lemmik,“ ütles Petersoo.

Isamaaliste tortide konkurss toimus juba kümnendat korda, sellel aastal oli kokandusportaali Nami-Nami ellukutsutud võistlus pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Konkurss kuulutati välja 13. novembril ning võistlustöid laekus 66, millest pääses eelvalikuga edasi kümme retsepti. Kolm finaali pääsenud tööd selgusid asjatundliku žürii ja Nami-Nami veebiportaalis toimunud hääletuse tulemusena.

Loe ka neid

Tagasi üles