Kõige suurem oht põlengus viga saada on 5. veebruaril

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Elektrisüsteemi korrasolek on äärmiselt oluline selleks, et vältida põlenguid.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Uue aasta alguses soovivad paljud inimesed teada, mida alanud aastalt oodata, mida vältida ja karta. Päästeameti statistika näitab, et kartma peaks iga kuu esimest ühtteist päeva ja eriti 5. veebruari.

Päästeameti arendusosakond analüüsis möödunud kaheksa aasta tulekahjusid. Selgub, et statistiliselt on kõige suurem tõenäosus saada tulekahjus vigastada 5. veebruaril. Kaheksa aasta jooksul on sel kuupäeval kaheksas tulekahjus saanud viga kokku 14 inimest.

Kõige suurem tõenäosus tulekahjus vigastada saada on 1.–11. kuupäeval – just neil kuupäevadel sai viimasel kaheksal aastal viga ligi pool ehk 43 protsenti vigastatute koguarvust. Eelkõige tasub tulega ettevaatlik olla 5., 8. ja 11. kuupäeval. Kuude lõikes saab kõige enam inimesi tules viga jaanuaris, veebruaris ja oktoobris.

Oma kodu kaitsmiseks tuleks pöörata tähelepanu lagedele. Kui seal pole töötavat suitsuandurit, tuleb see kiiremas korras paigaldada, sest andur annab põlengust varakult teada ja nii väheneb oluliselt oht saada põlengus vigastada.

Jaanuari, veebruari ja oktoobri needuse murdmiseks tuleks korrastada küttekehad, vaadata üle elektrisüsteemid. Iga neljas elumajade tulekahju saab alguse hooldamata elektrisüsteemist või järelevalveta jäetud ja tihti ka katkisest elektriseadmest. See on paraku kasvav tendents.

Kuna statistikast selgub, et õnnetused juhtuvad sagedamini kuu alguses, võiks sel perioodil olla ka teiste suhtes tähelepanelikum, hoida silmad lahti ja reageerida, kui märgatakse hädas olevaid inimesi, näiteks naabreid. Korter­elamus sõltub igast inimesest terve maja ohutus.

Päästeameti andmed näitavad veel, et kõige väiksem tõenäosus tules viga saada on augustis. Siis on summaarselt kõige vähem vigastatuid ning ka päevade lõikes on kõige enam «vigastatuvabu» päevi.  Kuupäevade lõikes on kõige turvalisem 16. kuupäev.

Tagasi üles