Spordisõbrad saavad vaheldumisi joosta ja ujuda

E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Pühajärvel toimus esimest korda Eestis Swim&Run võistlus mullu.

FOTO: Maarius Suviste / Valgamaalane

Otepääl toimub 14. juulil Eesti ainukene SwimRun võistlus, Pühajärve SwimRun Baltic Challenge, kus osalejatel tuleb korduvalt ujuda ja joosta. Lisaks SwimRun üritusele toimuvad Pühajärve ääres 13. juuli õhtupoolikul Eesti meistrivõistlused aquatlonis ja 14. juulil Pühajärve avaveeujumisvõistlus.

SwimRun on üle kogu maailma populaarsust võitev multispordiala, mille käigus tuleb korduvalt läbida ujumis- ja jooksuetappe. SwimRun võistluse muudab põnevaks asjaolu, et võistlejatel tuleb kogu vajaminev varustus endaga kaasas kanda ning etappide vahepeal ei toimu näiteks triatlonile omast riiete ega inventari vahetust.

Ühtlasi on SwimRun mõnus vaheldus ning treeningvõimaluseks multisportlastele, kes tahavad ennast proovile panna ujumis- ja jooksuvõistlusel.

Pühajärve SwimRun Baltic Challenge põhivõistluse pikkus on 12km ja see kulgeb päripäeva ümber Pühajärve. Põhivõistlusel on kokku kümme jooksuosa ja kümme ujumisdistantsi. Põhivõistlusele lisandub 2km pikkune lastevõistlus ja 3,5km pikkune lühivõistlus.

Võistlus on osa 13.–14. juulil 2018 Pühajärvel toimuvast Pühajärve Swim&Run Weekend programmist, mille käigus toimuvad 13. juuli õhtul Eesti meistrivõistlused aquatlonis ja 14. juulil Pühajärve avaveeujumisvõistlus.

Pühajärve Swim&Run Weekend 2018 peakorraldajad on Eesti Multispordi Liit ja spordiklubi Meie Liigume.

Tagasi üles