Kontrolli käigus leiti 18 rikkumist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kontrolli viisid piiriamtnikud ja tolliametnikud läbi koos.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Reede, 11. mai õhtul viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Võru- ja Valgamaal läbi kontrollreidi.

Eesmärk oli ennetada, avastada ning tõkestada salasigarettide ja alkoholi toimetamist riiki Eesti ja Läti riigipiiri ületuse teel. Samuti teostati reidi ajal kontrolli dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, võltsitud dokumentide ja teisele isikule kuuluvate dokumentide kasutamise üle. Teostati ka liiklusjärelvalvet, et tuvastada võimalikke alkoholijoobes juhte, tagada liiklusohutust ja avalikku korda.

Kokku kontrolliti 234 sõidukit ja 304 isikut. Kontrolli käigus tuvastati 18 rikkumist. 7 veokil oli teekasutustasu maksmata. Samuti tuvastati kaks dokumendi kaasaskandmise kohustuse rikkumist ja kaks ülevaatuseta sõidukit.

Leiti ka liikluskindlustuseta sõiduk, turvavööta juht, kehtiva juhiloata isik, puudulikult vormistatud aktsiisikauba deklaratsioon , alkoholi-, tubaka, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse rikkumine, tubakaseaduse rikkumine ning avastati nõuetekohaselt registreerimata välistööline.

Tagasi üles