Sisukord
Võru
Postimees

Tamula järve kaldal avatakse kollane aken

1 min lugemist
Akna asukoht selgus konkursi tulemusena. FOTO: Võru linnavalitsus

Tamula kaldal Roosisaare silla juures avatakse reede õhtul pidulikult kauneid vaateid raamistav National Geographicu (NG) kollane aken.

Akna avamisürituse on lavastanud Heiki Kelp koostöös Silja Otsari ja Kauri Kaljustega. Esinevad ansambel Reha ja Võru gümnaasiumi lauljad. Kollase akna lugu tutvustab National Geographicu Eesti väljaande peatoimetaja Erkki Peetsalu. Akna avab Võru linnapea Anti Allas.

Algatus Lõuna-Eestisse kollaste raamide paigaldamiseks tuli Leader-programmi Lõuna-Eesti tegevusrühmadelt ja nii osaleti ühiselt rahvusvahelises koostööprojektis «Elu kahe maailma piiril».

«Eelmisel aastal, mil viidi läbi konkurss uute asukohtade leidmiseks, tegi Võru linn ettepaneku raami paigaldamiseks Tamula järve kaldale,» meenutas Võru linnavalitsuse arendusnõunik Tiina Hallimäe kodulinna väärtustava akna sünnilugu.

«Projekti autorite sõnul jutustavad säravkollased raamid lugu erilisest paigast Venemaa ja Läti kõrval ning Euroopa Liidu piiril, kuhu veel ei ulatu suurtööstuslik maailm. Need on kui aknad kultuuriruumi, kogukonda ja loodusesse,» selgitas ta.

NG kollane raam on justkui kvaliteedimärk paikadele, mida tasub Lõuna-Eestis kindlasti külastada. Aknad on paigaldatud piirkonna avastamisväärsetesse paikadesse, et suurendada nende külastatavust ja tutvustada piirkonda laiemale avalikkusele. See algatus on tugevdanud piirkonna identiteeti ja elanike uhkust oma kodukoha üle.

Võru kollase akna tootis ja paigaldas Võru Hallid AS.

Seotud lood
10.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto