Lätlane jäi piiril elektrirelvast ilma

Luhamaa piiripunkt.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Piirivalvuritel oli neljapäeval Luhamaa ja Koidula piiripunktis tihe tööpäev, kui võeti ära üks elektrišokirelv, antiradar, peeti kinni kindlustuseta sõiduk ja üks läbiroostetanud haagis.

7. juunil kella 9 ajal avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Läti numbrimärgiga sõidukit kontrollides tsiviilkäibes keelatud elektrišokirelva. Relv konfiskeeriti, autojuhile koostati väärteoprotokoll ning tal lubati seejärel oma teekonda jätkata.

Kella 10 ajal avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukist Nissan Teana antiradari, mille omamine ja kasutamine on Eestis keelatud. Juhile tehti hoiatus, seade eemaldati ning juhil lubati riiki siseneda.

Kell 15 saabus Koidula piiripunkti Eesti numbrimärgiga sõiduauto BMW, millel puudus liikluskindlustus. Piirivalvurid teavitasid juhti puudulikust poliisist, mispeale vormistas auto roolis olnud 22-aastane mees kohapeal oma sõiduvahendile nõutava liikluskindlustuse. Kehtiva poliisiga masinal lubati oma teekonda Venemaa suunas jätkata.

Neljapäeva hilisõhtul kella 23.45 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis piiriületus veokil Renault, mille kontrollimisel tuvastasid piirivalvurid, et veoki haagise raam on läbiroostetanud. Tehniliselt mittekorras masin suunati tagasi Venemaale, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Tagasi üles