Põlva- ja Valgamaal saab näha metsikuid näituseid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

12. juulist alustab kunstnik Timo Tootsi eestveetavas meediakunsti Neeruti külas asuvas projektiruumis MAAJAAM rahvusvaheline residentuuriprojekt “Metsikud bitid/Wild Bits”.

FOTO: Gabriela Liivamägi

Seoses vabariigi sünnipäevaga jõuab Lõuna-Eestisse 21.–22. juulil kaks näitust. Valgamaal Neeruti külas alustab näitusega kulmineeruv residentuuriprojekt “Metsikud bitid” ning Põlvamaal Viisli külas saab näha Mooste Külalisstuudio näitust "Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel".

12. juulist alustab kunstnik Timo Tootsi eestveetavas Neeruti külas asuvas meediakunsti  projektiruumis MAAJAAM rahvusvaheline residentuuriprojekt “Metsikud bitid/Wild Bits”.

Rahvusvahelise konkursi abil leitud 11 kunstnikku saavad kokku keset Lõuna-Eesti loodust ning tegelevad 10päevase residentuuri vältel tehnoloogia ja looduse koostoimimise mõtestamisega. “Metsikud bitid” võtab ette, kutsub mõtlema ja valgustab läbi tehnoloogilise maailma erinevaid tahke, nende mõju meie käitumisele, tajudele ning mõtlemisele.

Osalevad kunstnikud: Varvara & Mar, Antti Laitinen (FI), Theun Karelse (NL), Steve Maher (FI/IR), Hannah Harkes, Brian House (US), Taavi Suisalu, Timo Toots, Paula Vītola (LV), Aivar Tõnso. Projekti kuraatorid on Timo Toots, Taavi Suisalu, Kadri Lind ja Marie Kliiman.

Residentuuriprojekt kulmineerib näitusega “Metsikud bitid”. Vabaõhu näitus, mis laotub laiali talu ümbruses asuval maastikul on avatud 21. ja 22. juulil. 21. juulil on sõidavad MAAJAAMA ka kunstibussid Tallinnast ja Riiast. Bussidele on vajalik eelnev registreerimine. 22. juulil on sündmus ka Avatud Talude Päeva programmis.

21. juulil toimuvale avamisele on võimalik tulla nii omal jõul kui ka spetsiaalsete kunstibussidega, mis viivad lisaks MAAJAAAMas toimuvale näitusele “Metsikud bitid” ka Põlvamaal Piirimäe talus toimuvale MoKSi ehk Mooste Külalisstuudio näitusele „Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel”. Bussid sõidavad marsruudil Tallinn-Mooste-Maajaam-Tallinn ning Riia-Maajaam-Mooste-Riia.

“MAAJAAM: Metsikud bitid” on osa EV100 kunstiprogrammist. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Tagasi üles