Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kanepilehega lipp heisati esimest korda lipumasti

Kanepi vald heiskas täna esimest korda lipumasti oma uue kanepilehe kujutisega lipu. Valla vana lipp langetati ja uus lipp heisati valla keskasulas toimunud Kanepi uue lipuväljaku avamise tseremoonial.

„Kanepi valla uus sümboolika on teinud valla üle maailma kuulsaks,“ lausus Kanepi vallavanem Andrus Seeme. „Ja julgen öelda, et teinud meid positiivses mõttes tuntuks.“ Kanepi vald jõudis pärast kanepilehte kujutava vapi kinnitamist ka mitmetesse mõjukatesse maailma meediakanalitesse.

Pidulikule lipuheiskamisele oli saabunud üle poolesaja inimese, kellele pakuti ka kanepilehe kujutisega torti. Kõik, kellelt sai küsitud arvamust uue lipu kohta, olid selle suhtes positiivselt meelestatud.

Palju elevust tekitanud Kanepi valla vapi kavand sai ülekaalukalt enim hääli valla korraldatud sümboolikakonkursil, seejärel vaatas selle üle riigikantselei heraldikaosakond ja lõpuks kinnitas 15. mail toimunud istungil Kanepi vallavolikogu.

Riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaedi sõnul on kanepitaim olnud Eestis laia kasutusega, sellel on ajalooline traditsioon ja sellest on tulnud ka Kanepi valla nimi. «Selles mõttes on vapil selge sisu ja põhjendus, miks see on vallale oluline,“ lisas ta.

Haldusreformi käigus liitusid mullu Kanepi, Kõlleste ja Valgjärve vald. Tekkinud suur Kanepi vald korraldas sümboli leidmiseks detsembris konkursi, kuhu esitati 23 kavandit. Valla hindamiskomisjon valis nende seast seitse, mis pandi rahvahääletuseks valla kodulehele. Kanepilehte kujutav vapp sai rahvahääletusel ülekaalukalt enim toetust, kogudes 15 000 häälest 12 000.

Kanepilehega sümboolika autor on kunstnik Tõnu Kukk.

Tagasi üles
Back