Päästeamet rõhutab sõjamoona ohtlikkust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Lõhkekeha plahvatus

FOTO: Päästeameti demineerimiskeskus

Teisipäeval kell 15.44  toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi. Kuna raketi täpset lennutrajektoori, asukohta ja seisukorda ei ole teada, palub päästeamet inimestel seda lõhkekeha iseseisvalt mitte otsima minna.

Juhul, kui märgatakse esemeid, mis võivad olla raketi osad või rakett, palub päästeamet neid mitte mingil juhul puutuda ning teatada leiust viivitamatult hädaabinumbrile 112.

Päästeameti demineerimiskeskuse nõunik Arno Pugonen tuletab meelde, et kõik lõhkekehad on väga ohtlikud. «Lõhkekehad on ehitatud selleks, et tappa, vigastada või tekitada suuri purustusi. Ükskõik millise sõjamoonaga on tegemist, on see igal juhul ohtlik ja seda peab käsitlema ülima ettevaatlikkusega,» rõhutas Pugonen.

Päästeamet juhib tähelepanu sellele, et mingil juhul ei tohi kahtlast eset kaasa võtta ega liigutada.

«Selleks, et mitte ennast ja teisi ohtu seada, tuleks lõhkekeha leidmisel kus iganes kohast, seda mitte puutuda. Leiu korral helistada viivitamatult hädaabi numbrile 112. Peale seda annab häirekeskus leidjale edasised käitumisjuhised ning sündmuskohale saadetakse demineerijad. Nemad selgitavad välja millega tegemist,» sõnas nõunik.

Tagasi üles