Sisukord
Paberleht
Postimees

Maale kolimine jääb Lõuna-Eestis sageli laenu taha

4 min lugemist
  • Otepääl, Haanjas ja Rõuges on kinnisvara atraktiivne.
  • Probleem on saanud alguse riigi praegusest käitumisest.
  • Kinnistu turuväärtus võib kiiresti langeda näiteks 5000 euro võrra.
Pindi Kinnisvara lõuna regiooni hindamisteenuse juhi Eva-Mari Lutsu sõnul jäävad paljud maakodu ostutehingud laenu saamise taha. Kui võrrelda võimalusi Tartus ja Tallinnas Lõuna-Eestiga, on näiteks Valgas laenu saada oluliselt keerulisem. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Mida kaugemal ja kõrvalisemas kohas maakodu otsida, seda keerulisem on saada selle ostmiseks või remondiks laenu. Nii kinnitavad Lõuna-Eesti juhtivad kinnisvarahindajad, kelle sõnul sõltub laenu saamine eelkõige kinnistu asukohast ja samas piirkonnas tehtud samalaadsetest tehingutest.

Tellijale Tellijale

Pindi Kinnisvara lõuna regiooni hindamisteenuse juhi Eva-Mari Lutsu sõnul jäävad paljud maakodu ostutehingud laenu saamise taha. Kui võrrelda võimalusi Tartus ja Tallinnas näiteks kaugel lõunapiiri ääres asuva Valgaga, on Valgas on laenu saada oluliselt keerulisem.

«Otepääl, Haanjas ja Rõuges on kinnisvara atraktiivsem, ostu-müügi aktiivsus suurem ja hinnatase seetõttu kõrgem. Otepääl on näiteks kuulsad maratonirajad ja spordirajatised, samuti kaunis loodus,» rääkis Luts. «Seejuures asub Otepää Valga maakonnas, mille kinnisvara hinnad on Eesti ühed madalamad.»

05.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto