Helios sai vihmas suure kaotuse

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Võru FC Helios

Rasketes oludes peetud mäng esiliiga B-tasandi valitseja Tallinna JK Legioniga lõppes Võru FC Heliose jalgpallimeeskonna 0:5 kaotusega.

„Kvaliteedivahe kahel meeskonnal on üsna suur ja lõpus pidime mängima vähemuses, sest vahetusi enam ei olnud. Paar väga-väga halba otsust ja individuaalset suurt ebaõnnestumist, nii need väravad tulid,“ ütles Heliose peatreener Jaanus Vislapuu. „Kindlasti mõttekoht, kuidas edasi minna, samas ma ei ületähtsustaks seda 5:0 seisu, sest kui mängid ikkagi tugeva vastasega ja lõpus veel ka vähemuses, siis on paratamatu, et nad kasutavad ikkagi oma ülekaalu ära.“

Nagu taevast alla kallavast veest eel vähe oleks, tabas Võru meeskonda 3. mänguminutil veel üks külm dušš – kaitsjad ei suutnud ohtlikku olukorda värava ees ära klaarida ning Legion läks juhtima. Ülejäänud osa esimesest poolajast möödus Võru staadioni lompe täis ja libedal murul kompromissitus võitluses, skoor püsis muutumatuna.

Kohe teise poolaja algul lõid tänavu võitmatuna püsivad külalised 2:0. „Täiesti arusaamatu, mõlema poolaja alguses selline peataolek. Kui lubada lüüa nii lihtsad väravad, siis kindlasti vajutab see mängule oma pitseri,” sõnas Vislapuu.

Pärast 69. minutil sündinud Legioni kolmandat väravat Helios murdus. Viimasel kümnel minutil said külalised kirja veel kaks tabamust, ühe neist kaunist käärlöögist.

Mängu vaheajal anti Võru loomade varjupaigale üle sümboolne tšekk 210 eurole, mis kogunes Võru meeskonna eelmise kodumängu piletite müügi ja kohviku tulust ning mängul tehtud annetustest. Lisaks annetati varjupaigale neli kotti kassi- ja koeratoitu.

Sel nädalal seisab tabelis endiselt kuuendal kohal oleval Heliosel ees kaks kodumängu – neljapäeval, 30. augustil Nõmme Unitediga ja pühapäeval, 2. septembril Lasnamäe Ajaxiga.

Tagasi üles