Olerexi tanklate kassadest saab sularaha välja võtta

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Lähtudes soovist pakkuda Eesti inimestele maksimaalset mugavust ning hoida elu igas Eestimaa nurgas, lõi Olerex teenuse „Sularaha tanklast“.

„Suuremad pangad on viimaste aastate jooksul pidevalt vähendanud sularahaautomaatide arvu eelkõige pisemates asulates, samas teame, et sularaha on suurlinnadest väljaspool igapäevases elus käibiv maksevahend,“ ütles ASi Olerex turundus- ja kommunikatsioonijuht Erki Tammleht. „Oma tegevuses peame innovatsiooni väga oluliseks ning leidsime võimaluse ehitada üle-eestiline sularahavõrgustik uudsel moel, kasutades selleks Olerexi teenindusjaamu.“

Tammleht lisas, et kuigi pangandus muutub üha enam digitaalseks ja inimesed eelistavad oma rahaasju ajada interneti- ja mobiilipangas, on selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao. „Kuna sarnaseid sularaha väljamakse teenuseid on käivitatud ka mujal maailmas, ei tulnud meil arendusega päris nullist alustada,“ märkis ta.

Olerexi tanklate kassadest sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt 1-eurose ostu. Kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid iga sularaha väljavõtmisele lisandub teenustasuna 0,32 eurot.

Tankla kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa välja kaupluse kassast ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

Olerex on suurim kütuste jaemüüja Eestis. Ettevõte põhineb 100 protsenti Eesti kapitalil.

Tagasi üles