Valgamaa kirikumees ja kaitseliitlane sõitis purjakil peaga

Marko Tiirmaa.

FOTO: Rein Säinas / Valgamaalane

Tartu maakohus tegi EELK Otepää Maarja koguduse õpetaja Marko Tiirmaa suhtes tänavu aprillis süüdimõistva otsuse joobes autojuhtimise pärast.

Mees jäi joobesseisundis juhtimisega vahele tänavu 1. jaanuaril. 30. jaanuaril mõistis PPA ta juhtunus süüdi ning määras talle karistuseks 620eurose rahatrahvi ja temalt võeti kolmeks kuuks ära juhtimisõigus.

Tiirmaa kaebas otsuse edasi ja aprilli alguses peetigi sel teemal kohtuistung. Tartu maakohtus otsustas, et joobes juhtimise eest mõistetud karistus jääb jõusse. Samas rahuldati Tiirmaa ja tema kaitsja kaebus osaliselt ning tühistati mehele määratud lisakaristus: mootorsõiduki juhtimise äravõtmiseks kolmeks kuuks.

Tiirmaad karistati liiklusseadustiku paragrahvi 69 lõike 3 ja paragrahvi 224 lõike 2 alusel. See tähendab mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimist isiku poolt, kelle ühes grammis veres on alkoholisisaldus 0,50–1,49 milligrammi või kelle ühes liitris väljahingatavas õhus on alkoholisisaldus 0,25–0,74 milligrammi. 

Sellist juhumit võib kohus karistada kuni 300 trahviühiku või kuni aastase sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega.

Marko Tiirmaa on Otepää Maarja koguduse õpetaja ja Kaitseliidu Tartu maleva Elva malevkonna pealik. 2015. aastal sai ta kohaliku elu edendamise Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe teenetemärgi. 

Tiirmaa on auastmelt leitnant. 2010. aastal sai ta aasta kaitseliitlase tiitli.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles