Elroni reisijate arv on tõusnud

Elroni diiselrong.

FOTO: Mihkel Maripuu

Elroni rongidega on sel aastal tehtud üle 300 000 sõidu enam kui möödunud aasta samal perioodil. Enim on sõitjate arv kasvanud Narva ja Tartu suunal.

„Oleme kõvasti pingutanud, et reisijad endiselt ronge eelistaksid. Kuigi mõnel pool on sõitjate arv viimastel kuudel ka langenud, näeme tervikuna siiski nõudluse kasvu ja vajadust tihedama sõiduplaani järele,“ sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

„Reisijate paremaks teenindamiseks kavandame alates detsembrist tihendada sõiduplaani nii Tallinna ja Tartu kui ka Tallinna ja Rapla vahel. Uue ekspressrongi toome ka Tallinna-Viljandi liinile, mis viib reisijad ühest linnast teise vähem kui kahe tunniga. Kiirete ühenduste järele on suur nõudlus, seda näeme nii Tartu kui ka Narva suunal.“

Võrreldes eelmise aasta esimese üheksa kuuga on rongiga tehtavate sõitude arv kasvanud 6%, ulatudes 5,7 miljonini. Enim sõite on sel aastal tehtud Tallinna-Paldiski (1 179 000), Tallinna-Tartu (782 000) ja Tallinna-Riisipere (731 000) liinidel. Kõige populaarsem oli rongisõit maikuus, mil tehti 724 000 sõitu.

Suurima kasvu on toonud Tallinna-Narva liin, kus kogu liini ulatuses on olnud veerandi võrra rohkem sõite kui möödunud aastal, ulatudes 366 000ni. Tallinna ja Narva vahel on reisijate arv seejuures rohkem kui kahekordistunud. Tallinna-Tartu liini sõitjate arv on samuti kasvanud enam kui 10% võrra.

Elroni piletitulu ulatus üheksa kuuga 12 miljoni euroni, mis on 23% enam kui möödunud aastal.

„Piletitulu kasvatamine on väga oluline, sest see on meie jaoks täna ainuke võimalus sõiduplaani tihendamiseks ja teenuse parandamiseks. Ühtlasi tähendab see, et riigil kulub vähem raha rongiliikluse toetamiseks.“

Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron (www.elron.ee) all tegutsev riigile kuuluv ettevõte, mis pakub kiiret, mugavat, turvalist ja keskkonnasõbralikku ühistransporti elektri- ja diiselrongidega kõigil Eesti rongiliinidel. 2017. aastal tehti Elroni rongidega 7,3 miljonit sõitu, sõidugraafikus püsisid 99,15% rongidest.

Tagasi üles