Põlva orienteerumise hing sai teenetemärgi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

OK Põlva Kobras eestvedaja Nikolai Järveoja sai teenetemärgi.

FOTO: Arvo Meeks

Kuula artiklit

Eesti Orienteerumisliidu juhatus otsustas anda teenetemärgi nr 5 orienteerumisklubi Põlva Kobras asutajaliikmele ja kauaaegsele presidendile Nikolai Järveojale.

Teenetemärgi kandidaate oli sel aastal mitu. Järveoja puhul sai otsustavaks tema tegevuse laiahaardelisus -- eelkõige aga tema ettevõtlikkus ja julgus tuua Eestisse rahvusvahelisi orienteerumise suurvõistlusi koolinoorte MMist 1995. aastal kuni juunioride (2003), üliõpilaste (2008) ning eelmisel aastal lausa täiskasvanute maailmameistrivõistlusteni välja. Mainimata ei saa jätta ka tema rolli kohaliku orienteerumiselu edendamisel nii Põlvas kui laiemalt Lõuna-Eestis ja edukat treeneritööd Põlva spordikoolis.

Kolla, nagu kõik orienteerujad teda kutsuvad, on olnud aastaid orienteerumisliidu juhatuse liige, ta on jätkuvalt treenerite nõukogu liige, populaarsete Põlvamaa orienteerumispäevakute eestvedaja, paljude orienteerumiskaartide autor, OK Põlva Kobrase hing. Vähe sellest, ka tippsportlasena oli ta mitmekülgne, võites medaleid nii orienteerumisjooksus kui suusaorienteerumises. Edukat karjääri meenutavad Kolla auhinnakapis muu hulgas 41 medalit Eesti meistrivõistlustelt ning 15 medalit endise Nõukogude Liidu esivõistlustelt.

Orienteerumisliidu teenetemärki antakse välja 2017. aastast. Sellega tunnustatakse isikuid, kellel on väärilisi teeneid liidu eesmärkide elluviimisel või tähelepanuväärseid saavutusi orienteerumisspordi arendamisel Eestis ja mujal maailmas.

Eelmisel aastal anti välja erandlikult neli teenetemärki. Esimene kingiti Eesti spordimuuseumile ja pühendati kõigile meie seast lahkunud orienteerumisspordi edendajatele. Järgmised kolm teenetemärki pälvisid Arne Kivistik, Heino Mardiste ja Tõnu Raid.

Tagasi üles