Mõisaaegsest sepikojast sai noortekoda

Avatav noortekoda kuulub Rogosi mõisakompleksi

FOTO: www.haanja.ee

Täna, 9. novembril kell 18 avatakse Rõuge vallas Ruusmäe külas Ruusmäe noortekoda. Aastaid küla südames tühjalt seisnud mõisaaegne sepikoda on saanud uue kasutuse ning noorte pikaaegne soov on täitunud.

Ruusmäe noortekoja tehnilist projekti hakati koostama juba 2009. aastal. Paikkonna noored panustasid sellesse väga aktiivselt, osaledes koosolekutel ja andes sisendi tehnilise projekti jaoks. Ehitamisel on noorte ettepanekuid ja soove ka arvestatud. Tegu on kahetasapinnalise hoonega ja osa majast on aatriumi lahendusega.

Peale selle, et noortel on nüüd vaba aja veetmise koht ning majas saab läbi viia huviringe on Ruusmäe noortekojas võimalik korraldada ka erisuguseid koosolekuid, seminare, lasteüritusi ja peresündmusi.

Avatav noortekoda kuulub Rogosi mõisakompleksi ning ajalooline hoone on väärikalt ka korrastatud: ehituse käigus on võimalikult palju säilitatud vana ja otsitud olustikku sobivaid lahendusi. Hoone rekonstrueeris Rõuge valla kohalik ettevõte osaühing Pasimare.

MTÜ Ruusmäe Noorteklubi projekt „Ruusmäe sepikoja/noortekoja rekonstrueerimine" on teoks saanud tänu Leader-meetme toetusele (MAK 2014–2020, meede 19.2), Haridus- ja Teadusministeeriumile, MTÜ Võrumaa Partnerluskogu Leader tegevusgrupile ja Rõuge valla abile.

Tagasi üles