Tulekahju Valgamaal

FOTO: Lõuna päästekeskus

Valgamaal Tõrva vallas hukkus tulekahjus 1961. aastal sündinud mees. 

Täna lõunal kell 11.51 sai häirekeskus teate, et Valgamaal Tõrva vallas Linna külas on kolmekorruselises kortermajas tunda suitsulõhna. Kohale saadetud Tõrva ja Abja-Paluoja päästekomando päästemeeskonna päästjad otsisid üles korteri, mille ukse vahelt veidi suitsu tuli. 

Lukustatud uks avati jõuga ning selgus, et korteris oli põlenud elutoa sisustus. Toa põrandalt leiti hukkunud 1961. aastal sündinud meesterahvas. Tulekahju oli enamuses ise sumbunud, kuid diivan oli tugevasti põlenud. Kogu toa sisutus ning tapeet olid kõrgest temperatuurist söestunud. Laest oli alla kukkunud sulanud suitsuandur, kuid selle häiret ei olnud naabrid kuulnud ning tõenäoliselt polnud seade töökorras, seisab Lõuna päästekeskuse teates. 

Tulekahju Valgamaal

FOTO: Lõuna päästekeskus

Päästjad juhivad tähelepanu, et igas elamus või korteris peab olema vähemalt üks nõuetekohaselt paigaldatud ja töökorras suitsuandur, mis teatab tulekahjust varajases järgus. Suitsuanduri korrasolekut tuleb kontrollida regulaarselt. Selleks tuleb vajutada vähemalt kord kuus testnuppu, mille järel töökorras andurist kostab tugev helisignaal. Tähtis on õigeaegselt vahetada suitsanduri patarei, mille tühjenemisest annab seade märku lühikeste ebakorrapäraste piiksudega. Koduse tuleohutuse kohta leiad lisainfot SIIT. 

Tulekahjus hukkunuid 34

Tulekahjudes on sel aastal hukkunud 34 inimest.

Neist 15 on surma saanud Lõuna-Eestis juhtunud tulekahjudes. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 38 inimest, neist 11 Lõuna-Eestis.

Kõige rohkem traagiliselt lõppevaid tulekahjusid saab alguse hooletust suitsetamisest või lahtise tule kasutamisest.

Eelmisel nädalavahetusel hukkus Valgas hooletust küünla kasutamisest süttinud tulekahjus naine.