Pataljoni parkla võidakse rajada maa alla
Naabrite vastuseis sunnib kompromisse otsima

Kuperjanovi pataljon vajab tehnika äramahutamiseks suuremat parklapinda. FOTO: Arved Breidaks

FOTO: Arved Breidaks

Laiendada plaanitava Kuperjanovi pataljoni sõidukite uus parkla võidakse rajada maa alla, et see naabruses asuva elamurajooni inimesi võimalikult vähe segaks, pakub kaitseministeeriumi Võru linnale kompromisslahendust.

«Selleks, et suurendada linnaku laienduse ja elamuala vahele jäävat puhverala, kaalume võimalust tehnika osaliseks paigutamiseks maa-alusesse parklasse,» kirjutas ministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm Võru linnavolikogu esimees Ülo Tulikule palvega, et Võru linn algataks Taara linnaku detailplaneeringu.

Kaitseinvesteeringute keskus on Salmi kinnitusel alustanud eeltööd maa-aluse parkla rajamise võimaluse väljaselgitamiseks, kuid täpsema lahenduse tarbeks tuleks algatada detailplaneering.

«Planeeringu algatamine on eelkõige oluline seetõttu, et kaitseväe vajadusi arvestades ei mahu tehnika olemasoleva linnaku territooriumile ära,» selgitas Salm. Tehnika ei mahu tema andmeil ära ka parkimiskohtade ümberpaigutamisel linnaku praegustes piirides.

Kaitseministeerium soovib algatada Võrus asuva kaitseväe Taara linnaku detailplaneeringu, et laiendada linnakut selle naabruses asuva paarisaja elanikuga elamurajooni poole. Teadaolevalt plaanitakse elamutest sajakonna meetri kaugusele ehitada parkla kaitseväe tehnikale.

Kohalikud elanikud pole sellise tulevikuväljavaatega rahul, kartes, et linnaku suurendamine röövib neilt rahu. Sestap soovitatakse vajalik parkla rajada praeguse linnaku piirest väljapoole, endise Võru naftabaasi territooriumile.

Seda pole Salmi sõnul aga võimalik kohe teha. «Tulenevalt ulatuslikust pinnasereostusest ei ole endise naftabaasi territooriumi kasutusele võtmine võimaliku alternatiivina momendil võimalik,» kinnitas ta.

Küll on aga ministeerium Salmi sõnul valmis kaasrahastama uuringut, selgitamaks välja, kui palju jääkreostuse koristamine võiks maksma minna ning palju selleks aega kulub.

Võru linnavolikogu arutab Taara linnaku detailplaneeringu algatamist kolmapäeval.

Tagasi üles