Joobes autojuht põhjustas Võrumaal kokkupõrke

Kokkupõrkes kannatada saanud Ford. FOTO: Politsei- Ja Piirivalveamet

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Võru vallas kolmapäeva õhtul Vastseliina-Meremäe-Kliima teel vastassuunda kaldunud joobes autojuht põhjustas kahe sõiduki kokkupõrke, millest inimesed pääsesid ehmatusega.

Tähelepanelik kaasliikleja andis kella 17.10 ajal häirekeskusele teada, et Vastseliina-Meremäe-Kliima tee 5. kilomeetril Plessi külas on juhtunud liiklusõnnetus.

Kohale sõitnud politseipatrull selgitas välja, et Meremäelt Vastseliina suunas liikunud sõiduauto Škoda kaldus vastassuuna vööndisse ja põrkas kokku vastu tulnud Fordiga. «Politsei tuvastas, et Škodat juhtinud 69-aastane mees oli alkoholi tarvitanud. Õnneks autojuhid kokkupõrkes viga ei saanud ja pääsesid õnnekombel üksnes ehmatusega,» ütles PPA Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk Lõuna-Eesti Postimehele.

Kokkupõrkes kannatada saanud Škoda. FOTO: Politsei- Ja Piirivalveamet

FOTO: Politsei- Ja Piirivalveamet

Kagu patrullitalituse juht Madis Soekarusk sõnas, et joove mõjutab nii autojuhi tähelepanuvõimet kui reageerimise kiirust. «Tegu oli õnneliku õnnetusega, sest inimesed jäid terveks ning kahjustusi said üksnes autod,» ütles Soekarusk. «See aga ei õigusta kuidagi vastutustundetut käitumist nagu seda on purjuspäi rooli istumine.»

Sel aastal on joobes sohvrid põhjustanud Eestis ligi pooltuhat avariid, milles on viga saanud 171 inimest ning hukkunud 11.

Tagasi üles