Veok sõitis jäisel teel kraavi
Oluliselt täiendatud kl 16.09!

Veok sõitis Võrumaal kraavi.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Kolmapäeval kella 16.21 ajal toimus liiklusõnnetus Võrumaal.

Õnnetus leidis aset Võru vallas Rõssa külas Niitsiku-Võmmorski tee 6. kilomeetril. 58-aastane mees sõitis seal veoauto Scania R 440 ja haagisega Carnehl CHKS teelt välja kraavi.

Politseinikud selgitasid kohapeal välja, et veok liikus mööda Niitsiku-Võmmorski maanteed Niitsiku suunas, kui kaotas libedal teel lauges kurvis juhitavuse ning vajus vasakule poole maanteekraavi. Veoki haagis paiskus külili ning selles olnud killustikukoorem vajus osaliselt laiali.

Veoki roolis olnud kaine ja juhtimisõigust omav mees sai õnnetuses viga ning meedikud viisid ta täiendavaks tervisekontrolliks Võrus asuvasse Lõuna-Eesti haiglasse.

Teeolud õnnetuse piirkonnas olid libedad ning väljas oli juba pime. Politseinikud tuvastasid, et juht kasutas nõuetekohast turvavarustust ning ka autorongi rehvid vastasid nõuetele.

Politsei rõhutab, et turvaliseks liiklemiseks ja avariide vältimiseks tuleb sõidukijuhtidel kohandada oma sõidumaneer praegustele ilma- ja teeoludele vastavaks. Sõidukiirus olgu pigem madalam, pikivahe piisav ja äkilisemad manöövrid tuleks üldse ära jätta.

Tagasi üles