E, 3.10.2022

GALERII: Seto hõbeehted ja tantsupidu tõid omakultuuri preemia

Arved Breidaks
, reporter
GALERII: Seto hõbeehted ja tantsupidu tõid omakultuuri preemia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Värska kultuurikeskuses anti esmaspäeva õhtul üle Anne Vabarna nimelise omakultuuripreemiad, mille tänavu pälvisid sootskad Evar Riitsaar ja Piret Torm-Kriis.

Evar Riitsaart tunnustati tema töö eest traditsiooniliste seto hõbeehete valmistamise oskuse alalhoidmise ja edendamise eest, millele tänavu lisandus veel ka Evar Riitsaare raamat „Sõlekiri“ ja film „Sõle loomise lugu“.

Samuti on lõppeva aasta jooksul olnud Evaril personaalnäitused Tallinnas, Petseris, Võrus ning mujal. Lisaks lõi ta kaasa mitmetel Setomaa ühisnäitustel Pihkvas ja Peterburis.

Piret Torm-Kriisi tunnustati omakultuuri preemiaga suvise I Seto tantsupeo „Kagoss kargasõ“ korraldamise eest, mis tõi Värskasse kokku nii noored kui vanad tantsijad.

Anne Vabarna nimelist kultuurpreemiat annab välja Setomaa vald, varem Värska vald ning nüüdseks on seda tehtud 23 korda.

Tunnustamisõhtule eelnes lauluema mälestamishetk Värska kirikus ja kalmistul. Anne Vabarna sündis uue kalendri järgi 21. detsembril 1877 Võpolsovas, tema loodud on regivärsiline eepos «Peko» ja paariseepos «Neio koolulaul ja Suurõq sajaq». Lauluema suri 7. detsembril 1964.

Märksõnad
Tagasi üles