Reisijad saavad rongis ise sõiduõigust hankida

Elroni sõitude arv kasvas esimeses kvartalis 5 protsenti.

FOTO: SANDER ILVEST/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Tänasest võetakse Elroni rongides järk-järgult kasutusele piletimasinad, mis võimaldavad reisijal ise oma sõit ära valideerida või Elroni sõidukaardiga pilet soetada. Masinad, mis on üks osa uuest piletimüügisüsteemist, käivitatakse esialgu elektrirongides ning need asuvad rongis sissepääsualades.

«Kui suur osa klientidest ostab pileti ise veebist või piletimasinast, on meie klienditeenindajatel selle võrra rohkem aega reisijatega tegeleda, neile vajalikku infot jagada ja muuta reis võimalikult meeldivaks,» selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Ettevõttele on tema sõnul väga oluline ka info, mida rongide täitumuse kohta saadakse. «Parima teenuse pakkumiseks on vajalik, et kõik sõidud oleksid registreeritud, mistõttu kutsume ka kõiki tasuta sõiduõigusega inimesi oma sõit kohe rongi sisenedes valideerima.»

Esialgu on piletimasinast võimalik pilet osta Elroni sõidukaardile laetud rahaga. «Aasta esimeses pooles lisandub tasumisvõimalusena ka kontaktivaba pangakaart, mis toob kaardimakse võimaluse ka elektrirongidesse. Piletimasinast saab pileti soetada 10 protsenti soodsamalt, seega julgustame kõiki masinat kasutama,» täpsustas Kongo. «Tahan kindlasti ka rõhutada, et klienditeenindajad rongist ära ei kao, nad on endiselt seal olemas.»

Pileti ostmise alustamiseks tuleb viibata piletimasina ees Elroni sõidukaarti ja valida soovitud sihtkoht. Valida saab kas konkreetse peatuse või Tallinna lähiümbruses ka kiirvalikuna tsooni, kus soovitud peatus asub. Sisestatud info põhjal kuvab masin sõidu maksumuse.

Piletimasinas saab ühiskaarti masina ees viibates ka ära valideerida omavalitsuste pakutava tasuta sõiduõiguse.

Diiselrongides võetakse piletimasinad kasutusele lähinädalatel.

Tagasi üles