Galerii uuringu esitluselt: mida arvavad inimesed piiriülese omavalitsuse loomisest?

Piiriülese omavalitsuse loomise kohta rahva hinnanguid küsinud uuringu «Elanikkonna valmisolek piiriülese omavalitsuse moodustamiseks» tutvustamine Valgas.

FOTO: Tiit Loim / Lõuna-Eesti Postimees

Täna Valgas esitletud Valga-Valka ühtse omavalitsuse loomise uuringust selgub, et liitumist toetavad pigem lätlased. Et selline asi teoks teha, tuleks aga järgmiseks saata teema mõlema riigi parlamenti.

Artikkel kuulatav Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Uuring «Elanikkonna valmisolek piiriülese omavalitsuse moodustamiseks» telliti Euroopa Parlamendi liikme Igor Gräzini eestvedamisel, kes ise ütles, et tellija on Euroopa Parlamendi Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsioon. Uuringu korraldas firma Saar Poll ja seda esitles Valga tulevases riigimajas nende uuringujuht Andres Viia. Kohal oli ka riigihalduse minister Janek Mäggi.

Esiteks selgus, et kuigi viimasel ajal on teemaks lätlaste Eesti poolele elama registreerimine, on eestlased oma teenuste kättesaadavuse suhtes kriitilisemad. Kahe riigi elanike kokkuvõttes inimesed pigem ei uskunud, et liitumine midagi parandaks. Näiteks arvas vaid viis protsenti, et lasteaiakorralduses paraneks olukord oluliselt, 38 protsenti aga uskus, et ei paraneks üldse.

Tagasi üles