Valga noormees maadles end meistriks

Valga spordiklubi esindasid võistlustel Tanel Põrk (vasakult), Uku Laik ja Mark Anissimov. Evo Saar/Valga Spordiklubi

FOTO: Evo Saar/Valga spordiklubi

Tapal peetud juunioride Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses võitsid Valga spordiklubi maadlejad ühe kuldse ja ühe hõbedase medali.

Meistritiitli võitis kehakaalus kuni 130 kilogrammi maadelnud Uku Laik. Hõbemedaliga tuli aga Virumaalt koju kuni 55-kilogrammiste noormeeste seas maadelnud Mark Anissimov. Tanel Põrk oli kuni 77 kilogrammi kaaluvate võistlejate seas viies. Samas kehakaalus saavutas kolmanda koha Võru spordikooli esindaja Siim Martin Eskla.

«Supertulemus,» ei hoidnud Valga klubi treener Evo Saar võistluste järel emotsioone tagasi. «Kõik tšempionid on kindlad kandidaadid tänavu augustis toimuvatele juunioride maailmameistrivõistlustele. Nii ka Uku.»

Eriti kõrgelt hinnatavaks teeb noormeeste tulemused tema sõnul asjaolu, et juunioride klassis võistlevad kõik kolm alles esimest aastat.

Samas on Saar veidi kurb selle üle, et Põrk sedapuhku medalita jäi. «Tanel on muidu olnud ikka võistlustel esimene-teine, aga sedapuhku oli tal loos kehv.»

Treener lisas, et kuigi paljud peavad maadlust Eesti nišialaks, tehakse Valga klubis heade tulemuste nimel kõvasti tööd.

Tagasi üles