Sisukord
Paberleht
Postimees

Põlva munaring läheb ümbertegemisele

2 min lugemist
Esmapilgul on Põlvasse sissesõitjal raske aru saada, et kõrgete kuuskedega liiklusobjekti puhul on tegu ringteega.  FOTO: Indrek Sarapuu

Kes saabub esimest korda autoga Kanepi, Saverna või ka Tartu poolt Põlvasse, võib üllatuda, kohates üht omanäolist ovaalset liiklusobjekti. See on maamärk, millele on esmapilgul raske seletust anda ning aru saada, kuidas seal eeskirjade järgi käituma peab. Kõik põlvalased ja selle kandi inimesed teavad, et tegemist on ringteega. Paljud kaugemalt tulijad aga kipuvad seal ringteel liiklemise reegleid tahtmatult rikkuma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd teatas maanteeamet, et liikluskorraldus sealsel nelja tee ristil muutub. Maanteeameti Lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal ütles, et ovaalne ringristmik ehitatakse ümber lähtuvalt liiklusohutusest. «Oluline on, et ringristmik oleks arusaadav kõigile liiklejatele, nii kohalikele kui võõrastele,» selgitas Taal.

Ta lisas, et paegu on võimalik läbida ringristmikku kahest suunast suure kiirusega ning see muudab liikluse ohtlikuks. «Tegemist on tavalise neljakülgse ristmikuga, kus tuleb kõigil suundadel vajadusel peatuda ja ringil olevale sõidukile teed anda. Praegune lahendus loob petliku mulje, et kaks suunda on eelistatud.»

05.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto