Kaasava eelarve 50 000 eurole esitati 25 ideed

Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Põlva valla kaasava eelarve 50 000 eurole esitati 25 ideed 18 isikult või organisatsioonilt.

Põlva vald rakendab kaasavat eelarvet tänavusest aastast. Valla elanikud otsustavad ise, kuidas kasutatakse kohaliku elu edendamiseks tänavuses valla eelarves ette nähtud raha.

Ettepanekuid sai vallavalitsusele teha 15. aprillini. Kõikide ideedega saab peagi tutvuda valla kodulehel.

Põlva vallavalitsuse teatel on kõige suurem osa ettepanekutest seotud vabas õhus sportimise ja vaba aja veetmisega: välijõusaal Põlva-Himmaste-Eoste kergliiklustee äärde, mänguväljakud Kauksisse ja Vanakülla ning tehiskelgumägi Põlva linna. Soovitakse luua ka Mammaste tee korvpalliväljakule talvine uisuvälja valmidus, täiendada Põlva staadionit statsionaarsete treeningvahenditega ning soetada kunstmurukattega Põlva jalgpallistaadioni hoolduseks tehnikat.

Külade ühisettepanek oli paigaldada mitmete külakeskuste juurde lauatennise välilauad. Ettepanekute seast võib leida veel rattahoidjad, rippkiiged, trosslaskumise ja kaljuronimisseina. Soovitakse rajada ka tarastatud treeningplatsi koertele koos treeningvahenditega, teatas vallavalitsus.

Heakorra ja avaliku ruumi parendamiseks tehti järgmised ettepanekud: puhastada Intsikurmu tiik, remontida Põlva endise suvekohviku pargi trepp, korrastada keskväljaku äärne ala, viia kruusatee tolmuvaba katte alla, rajada paadisild keskväljaku äärde vesijalgrataste laenutuse võimaluse loomiseks. Kaasava eelarve abil soovitakse restaureerida Põlva Maarja kiriku aknad ja külguksed.

Avalikku ruumi ilmestava ettepanekuna soovitakse veemängu (purskkaevu) igale liitunud valla veekogule kui sümboolset väravat Põlvamaale sisenemiseks. Mooste mõisakompleksi tühjalt seisvasse teraviljahoidlasse soovitakse rajada ateljee ja näituste maja.

Hindamiskomisjon hindab ettepanekute teostatavust, kulutuste põhjendatust ja eelarve läbipaistvust, mõju valla avalikule ruumile ning kogukonna ühistegevusele, selgitas Eesmaa. Hindamise läbinud ettepanekud pannakse volis.ee keskkonnas rahvahääletusele. Hääletada saavad vaid Põlva valla elanikud, kes on vähemalt 16-aastased. Otsust on oodata juuni alguses.

Elluviidav idee ei tohi valla teatel tekitada ebamõistlikke kulusid omavalitsuse järgnevate aastate eelarvetele. Kaasava eelarve alla ei kuulu Põlva valla hallatavate asutuste, valla enamusosalusega äriühingute ja valla asutatud sihtasutustega seotud investeerimisettepanekud.

Tagasi üles