Üle 800 jooksusõbra osales Võrumaa jooksusarja avaetapil
Lisatud tulemused

Naiste esikolmik (vasakult): Laura Maasik, Marion Tibar, Laura Joonas.

FOTO: Võrumaa spordiliit

Reede õhtul sai Haanjas alguse Võrumaa pikamaajooksude sarja üheksas hooaeg, mil joosti ning kõnniti ümber Vaskna järve. 23. korda peetud jooksul võidutses meestest tartlane Olavi Allase ning naistest oli kiireim tallinlanna Marion Tibar.

Kokku 12. etapist koosneva jooksusarja avavaatus, 7,5 km mööda Vaskna järve ümbritsevaid teid, sai lähte Haanja Kooli staadionilt. Jooks viis jooksusõbrad ja ideaalse kevadilma nautlejad kõigepealt mööda asfalti Vaskna järveni, mis asus põhijooksu esimese kolmandiku lõpus ning 5 km distantsi stardi ääres.

Seejärel tuli osavõtjatel läbida 2,5 km pehmemal teel, millel oli kaks joogipunkti, sest ilm päikesepaisteline ning soe. Viimane kolmandik rajast möödus taas asfaldil, mis hõlmas endas ka kaht suuremat tõusu, esmalt Harimäge ja siis Plaksi seina, mis panevad jooksjate võimed ja vormi proovile.

Peale rasket Plaksi tõusu oli kolmas joogipunkt, kus nagu ka eelmistes, askeldasid Haanja suusaklubi noored. Edasi suundus rada mööda Suure Munamäe jalamist ja kohvikust Suur Muna, mille pererahvas häälekalt kaasa elas, ning langes tagasi staadionile, finišisse.

7,5 km pikkuse põhijooksu kiireim oli Olavi Allase Tartu SS Kalevist ajaga 23.23.0. Teisele pjedestaali astmele jooksis end võistkonna #HeadInimesed esindaja Raido Mitt, kes jäi võitjale alla 50,4 sekundiga. Võrumaalased tühjade kätega ei jäänud, sest Võru Suusaklubi sportlane Raido Ränkel lõpetas võistluse kolmandana. Kaotust võitjale kogunes tal 1.07.2.

Naistest näitas konkurentidele taldu Marion Tibar võistkonnast #HeadInimesed ajaga 28.17.7, mis andis üldarvestuse 18. positsiooni. Kaksikvõidu kindlustas tallinlannadele Tibari klubikaaslane Laura Maasik, kes lõpetas esimesest poolteist minutit hiljem. Kolmanda koha jooksis välja taaskord võrukas Laura Joonas OK Võrust, kes finišeeris omakorda 14,2 sekundit hiljem. Kokku lõpetas pikema distantsi 322 jooksjat.

Lühemal, 5 km jookul said Võru Suusaklubi poisid kaksikvõidu. Daniel Varikovi võiduaeg oli 19.41.2. Tema klubikaaslane Markus Mäeuibo jäi alla 5,7 sekundiga. Kolmanda koha jooksis välja OK Põlva Kobras esindaja August Jakobson, kaotades võitjale 20,5 sekundiga.

Neidudest oli parim Andsumäe KV esindaja Carolina Roomets ajaga 22.21.4. Teise koha jooksis välja Liivika Paas võistkonnast 7 HAVI, lõpetades Roometsast minut hiljem. Kolmas oli Anna-Maria Säre Võru Biathlonist, kes jäi võitjale alla 1.10,5. Lühemal distantsil tegi kaasa 178 suurt ja väikest jooksusõpra.

Minijooksul, kus üks rajalõik läbiti lumel, olid kolm kiireimat Diana Johanna Vanamb (Tartu Variku Kool), Gustav Kõva (Vastseliina Gümnaasium) ja Karl-Aleksander Perv (Päkapiku Lasteaed). Sellel rajal pani end proovile 47 osalejat.

Võrumaa pikamaajooksude sarja kuulus Vaskna jooks seitsmendat korda ning iga korraga on osavõtjate arv suurenenud umbes 100 osaleja võrra. Nagu ka viimasel võistlusel, siis sari on populaarne ka väljaspool Võrumaad ning selle jaoks sõidetakse kohale isegi Tallinnast ja mujaltki.

Meeste esikolmik (vasakult) Raido Mitt, Olavi Allase ja Raido Ränkel.

Võrumaa spordiliit

Vanuseklasside parimad

Põhijooks 7,5 km

Mehed

M16: Henri Kesa (Võru Biathlon)

M18: Karl Erik Oppar (Vastseliina Spordiklubi)

M21: Olavi Allase (Tartu SS Kalev)

M30: Ivar Ivanov (KJK Lõunalõvi / Maratonsport)

M40: Margus Lehtna (Silja Sport)

M50: Olev Org (Freeolev)

M60: Kalev Kajaste (Räpina SK)

Naised

N16: Meribel Meitern (Võru Kreutzwaldi Kool)

N18: Johanna Udras (Silja Sport / Võru Suusaklubi)

N21: Laura Maasik (#HeadInimesed)

N30: Marion Tibar (#HeadInimesed)

N40: Maigi Vaikla (SK Prorunner)

N50: Aili Sarik (Tiim Meisli)

N60: Esmeralda Lille (SK Prorunner)

5 km jooks

M12: Daniel Varikov (Võru Suusaklubi)

M14: Markus Mäeuibo (Võru Suusaklubi)

M-vabaklass: Renee Kiho (Tallinna majanduskool)

N12: Carolina Roomets (Andsumäe KV)

N14: Liivika Paas (7 HAVI)

N-vabaklass: Signe Trolla (Võrumaa Toidukeskus)

Minijooks 1,2 km

Diana Johanna Vanamb (Tartu Variku Kool)

Gustav Kõva (Vastseliina Gümnaasium)

Allikas: Võrumaa Spordiliit

Vaskna jooksul osalejad aastatel 2013-2019

2013 – 176

2014 – 360

2015 – 453

2016 – 552

2017 – 638

2018 – 743

2019 – 824

Allikas Võrumaa Spordiliit

Osa minijooksu distantsist tuli läbida lumel.

Võrumaa spordiliit

Tagasi üles